Verslas

2020.04.02 17:31

„Boeing“ paskelbė įgyvendinsianti savanoriško darbuotojų išėjimo iš darbo planą

ELTA 2020.04.02 17:31

Aviacijos milžinė „Boeing“ ketvirtadienį pristatė savanoriško darbuotojų išėjimo iš darbo planą, savo darbuotojams teigdama, kad taip siekia išvengti „kitokių darbo jėgos veiksmų“.

Apie planą paskelbė bendrovės generalinis direktorius Davidas Calhounas, kuris teigė, kad toks diržų suveržimas yra reikalingas, nes pandemija aviacijos pramonei sudavė stiprų smūgį.

„Svarbu, kad pradėtume prisitaikymą prie naujos realybės“, – sakė jis.

„Boeing“ finansinės prognozės buvo miglotos dar tuomet, kai nebuvo įsismarkavęs koronaviruso protrūkis – bendrovės ateitis buvo neaiški dėl krizės, susijusios su „737 MAX“ modelio orlaiviais, kuriems draudžiama skraidyti jau daugiau nei metus, įvykus dviem mirtinoms avarijoms.

Tačiau COVID-19 krizė smarkiai pablogino „Boeing“ padėtį, kadangi daugumoje pasaulio šalių buvo uždrausta vykdyti keleivinius skrydžius ir nemažam skaičiui oro vežėjų teko susidurti su kova dėl išlikimo.

„Kai pasaulis ištrūks iš pandemijos gniaužtų, greičiausiai pasikeis komercinės rinkos dydis ir pasikeis mūsų klientų prekių ir paslaugų poreikis, – teigė D. Calhounas. – Per ateinančius keletą metų, kol pramonė atsigaus, mums reikės atitinkamai subalansuoti pasiūlą ir paklausą.“

„Boeing“ vadovas taip pat sakė, kad bendrovė prognozuoja, jog „darbuotojų išėjimo iš darbo planu pasinaudos ar į pensiją išeis keli tūkstančiai darbuotojų“, pridurdamas, kad įmonė tam tikrose srityse, įskaitant gynybos ir kosmoso sritis, tęs personalo samdymą.

„Esame nežinomuose vandenyse, – sakė D. Calhounas. – Atsižvelgdami į tai, ką žinome dabar, imamės atitinkamų veiksmų, įskaitant savanoriško darbuotojų išėjimo iš darbo planą.“

„Boeing“ ir dar kelios stambios oro linijos turi galimybę gauti federalinių lėšų iš praėjusią savaitę patvirtinto 2,2 trln. dolerių gelbėjimo paketo, tačiau iki šiol nėra paskelbusi, ar pasinaudos įstatymu ir sieks finansinės pagalbos.