Verslas

2020.04.02 17:35

Bedarbių skaičiaus augimas JAV – didžiausias per visą istoriją

LRT.lt 2020.04.02 17:35

Praėjusią savaitę naujų paraiškų nedarbo išmokai gauti skaičius JAV padvigubėjo iki 6,6 mln., o bendras nedarbo išmokų paraiškų skaičius per 2 savaites šoktelėjo net iki 9,95 mln.

Daugiau nei 6,65 mln. amerikiečių per praėjusią savaitę užpildė paraišką nedarbo draudimui gauti, o tai rodo didžiulių viruso COVID–19 poveikį JAV ekonomikai, – rašo „TheGuardian“.

Kiek anksčiau, paraišką nedarbingumo išmokai gauti užpildė 3,3 mln. amerikiečių, o per 2 savaites šis skaičius pasiekė jau 9,95 mln. JAV gyventojų.

Šiuo metu JAV susiduria su didžiausiu nedarbo lygio augimu per visą istoriją, o situacija ateityje gali tik dar labiau blogėti.

„Šiuo metu gailestingumas priklauso tik nuo viruso“, – sakė buvęs vyriausiasis JAV darbo departamento ekonomistas Williamas Rodgersas. Ekonomistas skaičiuoja, kad JAV nedarbas, vasario mėnesį siekęs vos 3,5 proc., per dvi savaites galimai pasiekė 17 proc.

Milijonai žmonių, dirbančių mažmeninės prekybos, restoranų, kelionių, viešbučių ir laisvalaikio sektoriuose, neteko darbo, o įmonių nuostoliai ir toliau auga.