Verslas

2020.04.02 15:35

Dėl koronaviruso Panevėžyje nutraukta lauko prekyba: ūkininkai prabilo apie patiriamus nuostolius

Mažinant koronaviruso plitimo grėsmes, Panevėžyje nutraukta lauko prekyba. Ūkininkai piktinasi, kad nebegali išparduoti produkcijos, patiria didelius nuostolius. Pirkėjai sako, nesuprantantys tokio sprendimo, mat jiems kaip tik saugiau apsipirkti lauke, nei uždaroje patalpoje.

Panevėžio miesto savivaldybė per karantiną uždraudė lauko prekybą iš laikinųjų įrenginių.

„Kaip reikės išsilaikyti – nežinau. Tiesiog bankrotas, kaip sakant. Niekas nesupranta tų ūkininkų, daržininkų. Tikrai kaip mums, pavyzdžiui, per du mėnesius turime gauti visų metų pajamas, kaip mums reikės išgyventi“, – svarsto ūkininkė Vilma Burneikienė.

Netoliese esančioje turgavietėje taip pat tuščia, tačiau kai kurie prekybininkai turėjo galimybę persikelti į kioskelius. Pardavėjai sako nesuprantantys tokio sprendimo – lauko prekystalį nuo kioskelio skiria vos du metrai. Persikėlus į uždaras patalpas, išaugo nuomos kaina, o pirkėjų sumažėjo perpus.

„Neranda dabar, neranda, nes mes atsidarę atrodome, bet nieks nemato, apskritai nėra žmonių“, – pasakoja prekybininkė Elvyra Belekienė.

Pirkėjai sako kaip tik saugiau jautęsi, kai galėję apsipirkti lauke, o dabar priversti lankytis prekybos centruose, kur, anot jų, didesnė rizika užsikrėsti.

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius sako, kad prekybą lauke uždraudė tik automobilių stovėjimo aikštelėse iš laikinųjų įrenginių prekiavusiems ūkininkams. O turgavietėms leista pačioms nuspręsti, ar leisti prekybą lauke.

„Manome, kad tokiu būdu galėsime užtikrinti ir kontrolę, ir atsekamumą, jeigu kiltų vienokia ar kitokia situacija, tai vis tiek yra vietos, jos išperkamos, registruojama viskas, viskas vyksta saugiau“, – mano Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius.

Ūkininkams rekomenduojama tartis su turgaviečių administracija dėl prekybos uždaroje patalpoje.