Verslas

2020.04.02 14:41

Grožio paslaugų sektoriaus atstovė: visų nuotaikos labai liūdnos

Lukas Blekaitis, ELTA 2020.04.02 14:41

Kirpėjų ir grožio specialistų asociacijos prezidentė Jolanta Mačiulienė sako, kad grožio paslaugų sektoriuje šiuo metu vyrauja liūdnos nuotaikos.

„Kad situacija yra liūdna, tai tikrai galiu 100 proc. teigti, kadangi turime forumus, grupes, labai glaustai bendraujame, tas ryšys niekur nedingęs. Visų nuotaikos išties labai liūdnos, bandome visi save raminti. Visi suprantame, kad finansai baigėsi. Reikėtų labiausiai klausti turbūt valdžios, kas bus toliau, jei pratęs karantiną dar kokiam mėnesiui, kas bus po to. Tai manau vaizdas bus liūdnokas“, – Eltai sakė J. Mačiulienė.

Vis dėlto, jos teigimu, grožio paslaugų sektorius kol kas „laikosi“.

„Mūsų sektorius laikosi dar kol kas, laikomės Vyriausybės karantino nurodymų, tikimės, kad šita paskelbta prevencija yra sugalvota neatsitiktinai, nes grožio sektorius turbūt labiausiai pažeidžiamas, nes tiesioginis kontaktas yra su klientu“, – teigė asociacijos prezidentė.

Anot J. Mačiulienės, regionuose esančioms grožio paslaugų įmonėms išgyventi dar sunkiau, nes skiriasi teikiamų paslaugų kainos.

„Apie mažų miestelių žmones, dirbančius grožio sektoriuje, tiesiog galiu pasakyti, kad dar reikia džiaugtis, jog jie tokie ramūs, nepanikuojantys, nes supranta, kad su panika nieko nelaimės, ir dar jie laikosi. Nes jų kainos nuo mūsų didžiųjų miestų ženkliai skiriasi, vadinasi, jiems dar sunkiau išgyventi.

Sostinėje yra įkainiai kiti, ženkliai skiriasi paslaugų kaina. Nuomos kaina Vilniuje, Gedimino prospekte, kokio grožio salono, ir, kaip pavyzdys, Panevėžio centre, štai ir diferenciacija“, – Eltai sakė J. Mačiulienė.

Asociacijos prezidentės teigimu, grožio paslaugų sektorius nėra toks pelningas, kad įmonėms būtų galima sukaupti dideles sumas rezervui.

„Tai nėra ta specialybė, kuri duoda didelius pelnus ir galima turėti labai dideles santaupas. Suprantame, kad didžiausias šešėlis matomas grožio sektoriui, bet turbūt didžiausią atsakomybę reikėtų prisiimti mūsų valdžios vyrams, kad nėra sustatytos visos gairės, kas turėtų kaip vykti, palikta savieigai“, – sakė ji.

„Šita situacija karantino parodė, kiek turime daug neužlopytų skylių“, – pridūrė J. Mačiulienė.

Vyriausybė yra nutarusi pratęsti karantiną iki balandžio 13 d., t. y. Velykų antrosios dienos. Karantinas šalyje įvestas nuo kovo 16 d., primena ELTA.

Karantino laikotarpiu šalies piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, uždarytos parduotuvės (išskyrus maisto ir vaistines) bei kavinės. Taip pat draudžiami žmonių susibūrimai, neveikia švietimo, ugdymo įstaigos, gyventojams rekomenduojama dirbti iš namų.