Naujienų srautas

Verslas2015.10.07 11:45

Sparčiai auga Kinijos investuotojų susidomėjimas Lietuva

LRT.lt 2015.10.07 11:45

Trečiadienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius Vyriausybės rūmuose priėmė Kinijos Liaudies Respublikos valstybinės korporacijos „China Merchants Group“ (CMG) prezidentą Li Xiaopengą ir jo vadovaujamą delegaciją. Susitikimo metu buvo aptariamos investicijų galimybės Lietuvoje, Kinijos delegacija pristatė savo planus mūsų šalyje, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos ir logistikos paslaugas teikiančios įmonės UAB „VPA Logistics“ atstovai su CMG pasirašė ketinimų protokolą.  

„Šiandien pasirašyti CMG ketinimų protokolai su Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija ir logistikos paslaugas teikiančia įmone UAB „VPA Logistics“. Tai didelis žingsnis stiprinant Lietuvos ir Kinijos partnerystę transporto ir logistikos srityje. Kinų pusė informavo, kad CMG pasirinko Lietuvą kaip Kinijos Šilko kelio strategijos įgyvendinimo vietą. Korporacija planuoja steigti „vieno kelio, vieno ekonominio bendradarbiavimo” centrą Lietuvoje, kurį sudarytų transporto ir pramonės kompleksas“, – sako premjeras A. Butkevičius.

Ministras pirmininkas pabrėžė, jog Vyriausybė kartu su verslo struktūromis nuosekliai dirba siekdama ir toliau kurti palankią investicinę aplinką Lietuvoje.

„Lietuvos geografinė padėtis ir kvalifikuotos darbo rinkos pasiūla užtikrina galimybę aktyviai dalyvauti regioninių ir globalių transporto tinklų formavime ir taip užtikrinti ekonominės plėtros skatinimą. Mūsų pastangomis buvo supaprastintos įdarbinimo procedūros aukštos kvalifikacijos darbuotojams iš trečiųjų šalių, manau, tai labai svarbu tokio aukšto lygio specialistų turinčioms ir savo veiklą Lietuvoje planuojančioms korporacijoms kaip „China Merchants Group“, – susitikime teigė Vyriausybės vadovas.

Premjeras džiaugiasi aktyvėjančiais Lietuvos ir Kinijos santykiais.

„Vasarą Lietuvoje lankėsi Jūsų šalies vicepremjeras Gaoly Džang, lapkričio pabaigoje pats vyksiu į Kiniją, kur dalyvausiu Centrinės ir Rytų Europos šalių vadovų susitikime. Noriu pabrėžti, kad Lietuva yra pasirengusi toliau plėtoti dvišalius ekonominius ir prekybos ryšius, skatinti bendradarbiavimą remiantis abipuse pagarba ir lygiateisiškumu“, – sakė premjeras A. Butkevičius.

Tai jau antrasis aukšto lygio susitikimas su šios korporacijos vadovybe, gegužės mėnesį premjeras buvo susitikęs su „China Merchants Group“ valdybos pirmininku LI Jianhongu. Susitikimo metu buvo pasirašyti ketinimo protokolai tarp „China Merchants Group“, AB „Lietuvos geležinkelių“, Klaipėdos valstybinio jūrų uosto ir Kauno laisvąja ekonomine zona.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi