Naujienų srautas

Verslas2015.10.07 11:29

„Volkswagen“: automobilių su taršos duomenis klastojančia įranga atšaukimas prasidės kitais metais

LRT RADIJAS, LRT.lt 2015.10.07 11:29

Vokietijos automobilių gamybos koncernas „Volkswagen“ (VW) tikisi, kad automobilių, kuriuose buvo sumontuota klaidingus taršos duomenis rodžiusi įranga, atšaukimas greičiausiai bus pradėtas kitų metų sausį, praneša BBC, cituodama naująjį generalinį direktorių Matthias Muellerį.

Anot jo, visi automobiliai su sumontuota klaidinama įranga bus suremontuoti iki 2016 metų pabaigos, Vokietijos laikraščiui „Frankfurter Allgemeine Zeitung“ sakė VW vadovas.

Didžiausia Europos automobilių gamintoja pripažino, kad programinė įranga, leidusi manipuliuoti testų metu registruojamais į aplinką išmetamų teršalų kiekiais, buvo įdiegta 11 mln. dyzelinių transporto priemonių.

Antradienį M. Muelleris, kalbėdamas Volfsburge susirinkusiems VW gamyklos darbuotojams, pareiškė, kad „pokyčiai bus skausmingi“. Visos investicijos, nelaikomos absoliučiai būtinomis, bus atšauktos ar bent atidėtos vėlesniam laikui.

Vadovas pridūrė, kad jau beveik rastas problemos techninis sprendimas. Būsimos investicijos į gamyklas, technologijas ir automobilius bus kruopščiai persvarstytos.

„Mes padarysime viską, kad ateityje koncerno darbuotojams būtų išsaugomos stabilios darbo vietos“, – tikino naujasis VW vadovas.

Trečiadienį „Volkswagen“ turėtų pristatyti savo automobilių remonto planus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi