Verslas

2020.04.07 10:05

Paskelbta pajamų deklaravimo pradžios data – šiemet viskas vyks kitaip

bus net dvi starto datos, truks iki liepos 1 dienos
Justina Ilkevičiūtė, LRT.lt2020.04.07 10:05

Šiemet pajamų deklaravimo startas prasideda balandžio 15 dieną. Tačiau tada pajamas deklaruoti galės pradėti tik gyventojai, turintys individualios veiklos pažymėjimą. Visi kiti pajamas deklaruoti galės nuo balandžio 22 dienos. Apie tai spaudos konferencijos metu pranešė Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) vadovė Edita Janušienė.

„Deklaravimas prasidės kitaip šiais metais. Šiemet daug kas kitaip nei pernai, ir ne tik dėl to, kad mes konsultuosime tik telefonu, ne tik dėl to, kad deklaravimo terminas pratęstas iki liepos 1 d. Balandžio 15 dieną deklaracijas pradės teikti tik tie gyventojai, kurie vykdo individualią veiklą. Taip padarėme siekdami sklandaus gyventojų pajamų deklaravimo ir siekdami užtikrinti kokybišką konsultavimą.

Kodėl būtent ši grupė? Nes šiandien didelė jų dalis yra pasiėmę nedarbingumo pažymėjimus, o, norint už juos gauti išmokas, reikia būtinai pateikti pajamų deklaraciją už 2019 metus. Visiems kitiems deklaravimo vartus atversime balandžio 22 dieną“, – sakė ji.

Taigi gyventojai turi įsidėmėti šias dvi datas:

Balandžio 15 d., kai gyventojų pajamų deklaraciją Elektroninio deklaravimo sistemoje (EDS) jau galės pateikti gyventojai, vykdantys individualią veiklą su verslo liudijimu ir pagal pažymą. Tokių yra apie 205 tūkst. gyventojų.
• Po savaitės, balandžio 22 d., deklaravimas pagal VMI pateikiamus duomenis EDS prasidės visiems gyventojams.

LRT.lt primena, kad dėl koronaviruso ir karantino šiemet deklaravimo ir sumokėjimo terminas yra nukeliamas, taigi, pajamas bus galima deklaruoti ne iki gegužės 4 dienos, o iki liepos 1-osios.

Nors deklaracijoms pateikti bus daugiau laiko, permokų grąžinimo terminas nesikeičia – jos, kaip ir kasmet, turės būti grąžintos laiku, iki liepos 31 d.

Šiemet Valstybinė mokesčių inspekcija pasitinka su esminėmis naujovėmis – senoji EDS pajamų deklaravimo forma atnaujinama nebus, taigi vadinamųjų pilkųjų deklaracijų formų nebelieka. Gyventojams teks atsakyti į klausimus apie pajamas sekant elektroninį deklaravimo vedlį ir atsakinėjant į klausimus.

Taip pat šiais metais deklaruojantieji pajamas gali skirti iki 1,2 proc. siekiančią paramą ne pelno siekiančioms organizacijoms, 0,6 proc. – politinėms partijoms ir 0,6 proc. – profesinėms sąjungoms.

2019 m. pajamų deklaravimas prasidėjo kovo 20 dieną ir tradiciškai truko iki gegužės pradžios.

VMI vadovė: iš 5 tūkst. prašymų 70 įmonių paprašysime pateikti įrodymus dėl COVID-19 poveikio
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt