Verslas

2020.04.01 22:08

Žmonės ir įmonės prašo atidėti mokesčius, tačiau ne visų prašymai bus tenkinami

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.04.01 22:08

Karantinui besitęsiant trečią savaitę elektros, šilumos, vandens tiekėjai sulaukia prašymų atidėti mokėjimus. Anot jų, kol kas daugiau kreipiasi įmonės, o ne gyventojai. Tačiau tiekėjai nuolaidų taikyti neskuba. Kiekvienas prašymas analizuojamas atskirai, vertinami galimi nuostoliai. .

Su strateginių įmonių atstovais vaizdo konferencijoje susitikęs Gitanas Nausėda sako, kad šiuo metu rinkoje nusistovėjus istoriškai žemiausiai elektros ir dujų kainai, tai turi atsispindėti ir vartotojų sąskaitose, kai vasarą bus perskaičiuojamos kainos.

Paskelbus karantiną įmonės viena po kitos užsidaro. Ant durų pranešimai apie stabdomą ar ribojamą veiklą. Nuostolių dėl sutrikusio darbo patiriantys verslininkai jau prašo atidėti mokesčių mokėjimą. Tokių prašymų sulaukia elektros energijos, vandens, šilumos tiekėjai. Sostinėje šilumos tiekėjai gavo jau beveik 60 prašymų atidėti mokėjimus. Kaune tokių prašymų mažiau.

„Esame gavę gal 20 tokių prašymų, tačiau vertiname kiekvieną individualiai ir jokių sprendimų nesame priėmę“, – tikina „Kauno energijos“ atstovas Ūdrys Staselka.

Kai kurios paslaugas teikiančios įmonės sako jau pastebėjusios, kad sąskaitų apmokėjimas už vasario mėnesį vėluoja. Dalis paslaugų tiekėjų karantino metu gyventojams nusprendė neskaičiuoti delspinigių ir leidžia mokėjimus atidėti. Tuo metu verslo įmonės prašo mokesčius išskaidyti per ilgesnį laiką.

„Delspinigių neskaičiuojame, kai įmonė pateikia pagrįstus duomenis, kad sustabdė veiklą ar įrodymus, kad negali apmokėti. Principą taikome tokį, kad karantino metu ir karantino laikotarpiu atidedame, bet ne vėliau kaip per du mėnesius turi būti mokėjimai atskaityti“, – teigia „Kauno vandenų“ generalinis direktorius Ramūnas Šulskas.

Elektros tiekėjai sulaukė 150 verslo įmonių prašymų, ar jie pagrįsti, tikrina pagal mokesčių inspekcijos sudarytą sąrašą, kuriame 32 tūkstančiai įmonių tiesiogiai nukentėjusių nuo koronaviruso. Atidėti mokėjimus už elektrą paprašė ir 400 gyventojų.

„Gyventojų, jie karantino metu turi būti netekę pajamų ar jų pajamos ženkliai sumažėjusios. Pagal tuos rodiklius įsivertiname, ar jie yra tinkami, ar netinkami atidėjimui“, – sako „Ignitis“ atstovas Artūras Ketlerius.

Su paslaugų tiekėjais nuotoliniu būdu diskutavęs prezidentas Gitanas Nausėda aptarė elektros, dujų, telekomunikacijos įmonių apsirūpinimą saugos priemonėmis, darbuotojų sauga, kad per karantiną būtų užtikrintos patikimos energijos ir ryšių paslaugos. Pasak G. Nausėdos, šiuo metu rinkoje nusistovėjus istoriškai žemiausiai elektros ir dujų kainai, tai turi atsispindėti ir galutinių vartotojų sąskaitose.

Karantinui besitęsiant trečią savaitę, komunalinių paslaugų tiekėjai sulaukia prašymų atidėti mokėjimus