Naujienų srautas

Verslas2020.04.01 17:00

Vyriausybė pritarė energetikos strategijos plano ataskaitai

BNS 2020.04.01 17:00

Vyriausybė trečiadienį iš esmės pritarė Nacionalinės energetinės nepriklausomybės strategijos (NENS) įgyvendinimo priemonių plano 2019 metų ataskaitai. Išsami plano vykdymo ataskaita parengta pirmą kartą.

Energetikos ministerija nurodo, kad iš 122 plano priemonių 79 proc. įgyvendinamos laiku, o 23 priemonės ne pagal grafiką, nes nebuvo skirtas finansavimas, arba ji buvo netikslinga, arba vėlavo dėl teisminių ginčų ir kitų kliūčių.

Ministerija BNS pabrėžė, kad pernai įgyvendinant planą pasiekta svarbių rezultatų, didinančių valstybės energetinį saugumą ir savarankiškumą, integraciją į ES energetikos sistemą.

Pavyzdžiui, 2019 metais prasidėjo realūs elektros tinklų sinchronizavimo su žemynine Europa darbai, užsitikrintas finansavimas pirmajam etapui. Po ilgos pertraukos paskelbti atsinaujinančios energetikos aukcionai.

Seimas atnaujintą NENS priėmė 2018 metų birželį. Tų pačių metų gruodį Vyriausybė pritarė priemonių planui iki 2022 metų.

Pagrindinės NENS politikos kryptys – poveikio klimato kaitai ir aplinkos oro taršai mažinimas, energetinis saugumas, konkurencingumo didinimas ir verslo dalyvavimas, kuriant energetikos inovacijas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi