Verslas

2020.04.01 15:06

Priedus karantino metu darbuotojams moka ne visi prekybos centrai

atnaujinta 16.28
Erika Alonderytė, BNS 2020.04.01 15:06

Dėl padidėjusio krūvio ir rizikos sveikatai karantino metu kai kurie prekybos tinklai mokės priedus darbuotojams. Kiti didieji prekybininkai dar svarsto tokią galimybę arba jos nekomentuoja. Vaistinių atstovai taip pat kol kas nesako, kaip elgsis.

Apie tai, kad mokės didesnius atlyginimus, pranešė „Iki“ ir „Lidl“. „Rimi“ sako dar svarstanti šią galimybę, „Norfa“ teigia už didesnį krūvį nuolat mokanti daugiau, o „Maxima“ kol kas nekomentuoja.

„Lidl“ kovą trigubai didino priedus parduotuvių bei logistikos centro darbuotojams. Kas mėnesį taikomas 65 eurų priedas augo iki 200 eurų (iki mokesčių), o dirbusiems nuo kovo 18 dienos iki mėnesio pabaigos – iki 130 eurų.

„Lidl“ komunikacijos vadovas Valdas Lopeta BNS sakė, kad balandį priedai bus mokami toliau – visiems darbuotojams, dirbusiems nuo balandžio 1 iki 13 dienos, jie sieks 130 eurų.

„Iki“ kovo mėnesį darbuotojams išmokės papildomus priedus – iš viso beveik 250 tūkst. eurų. Šalia įprastai mokamų priedų išmokas už darbą kenksmingomis sąlygomis gaus visi parduotuvių darbuotojai. Jas mokėti ketinama, kol baigsis karantinas.

„Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė BNS sakė, kad priedas žmogui priklausys nuo darbo krūvio ir sieks vidutiniškai kelias dešimtis eurų per mėnesį.

„Rimi“ Viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė sakė, kad dėl priedų turėtų būti nuspręsta artimiausiu metu, tačiau šiuo metu veikia visose Baltijos šalyse įsteigtas darbuotojų paramos fondas, todėl jie gali kreiptis, jei patiria papildomų problemų, pavyzdžiui, privalo likti namuose, įsigyti kompiuterį vaikams dėl nuotolinio mokymosi.

Parduotuvių tinklai „Maxima“ ir „Norfa“ BNS nekomentavo, ar svarsto galimybę mokėti priedus darbuotojams.

„Kai tik turėsime informacijos, tikrai pasidalinsime“, – BNS sakė „Maximos“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

Pasak „Norfos“ atstovo spaudai Dariaus Ryliškio, darbuotojams atlyginimas skaičiuojamas už darbą, o kadangi pastarosiomis savaitėmis jo yra daugiau, todėl ir atlyginimai didesni nei įprastai.

Iš vaistinių kol kas – tik „Camelia“

Apie didinamus atlyginimus vaistininkams kol kas kalba tik „Camelia“ tinklą valdanti „Nemuno vaistinė“. Kiti tinklai planų kol kas nekomentuoja.

Pasak „Nemuno vaistinės“ vadovės Aušros Budrikienės, nuo kovo 1 dienos vaistininkų atlyginimų fondas buvo padidintas 30 proc. – dabar vidutinė alga siekia 1885 eurus (iki mokečių), iki tol ji buvo 1450 eurų.

Pasak A. Budrikienės, pasikeitė priedų, mokamų už gerą darbą sistema – neliko lubų, tai reiškia, kad kiekvienas gerai dirbantis vaistininkas gali pasididinti savo darbo užmokestį.

Vaistinių tinklo „Gintarinė vaistinė“ atstovas spaudai Džeraldas Kauneckas sakė, jog vaistinių darbuotojams planuojama mažinti darbo krūvį, tačiau atlyginimus išlaikyti įprastus.

„Dėl atlyginimų kėlimo nėra nuspręsta, bet žiūrima lanksčiai, atsižvelgiant į vaistininkų nuomonę, į darbo krūvio mažinimą, paliekant tą patį atlyginimą“, – BNS sakė jis.

Anot jo, darbuotojams virš 65 metų ši priemonė jau yra taikoma.

„Benu“ ir „Eurovaistinė“ savo planų nekomentavo.