Verslas

2020.04.01 13:13

Lošimų priežiūros taryba kreipiasi į verslus, ragindama reklamą internete skelbti atsakingai

LRT.lt 2020.04.01 13:13

Lošimų priežiūros tarnyba kviečia prisidėti lošimų organizatorius ir žiniasklaidos atstovus prie Europos lošimų ir lažybų asociacijos (EGBA) parengtos deklaracijos dėl koronaviruso „Covid-19“.

Didėjant nerimui dėl pandemijos padarinių, visgi didžiausias rūpestis turėtų išlikti visuomenės sveikata, saugumas ir gerovė, o nuotolinių lošimų organizatoriai turėtų demonstruoti socialiai atsakingą elgesį ir užtikrinti, kad nuotolinius lošimus besirenkantys lošėjai galėtų lošti saugioje ir patikimoje aplinkoje. EGBA deklaracija yra skirta skaidriems nuotoliniams lošimams ir atsakingai reklamai žiniasklaidoje.

EGBA griežtai pasisako prieš akivaizdžias sąsajas su koronavirusu lošimų reklamose ir ragina visus nuotolinių lošimų organizatorius užtikrinti, kad:

• Reklamoje nebūtų naudojamos sąsajos / nuorodos į koronavirusą (COVID-19), Pasaulinės sveikatos organizacijos (PSO) pranešimus ir / ar kitas su koronavirusu susijusias temas.

• Reklamoje lošimai nebūtų pateikiami kaip socialinių, asmeninių ar finansinių problemų sprendimas, o lošėjai nebūtų kviečiami lošti internetu nuoboduliui karantino metu praskaidrinti.

• Lošimų reklamoje ir interneto svetainėse būtų nurodyta informacija apie minimalaus amžiaus ribojimus. Taip pat būtų nurodyta, kad asmenims yra galimybė kreiptis pagalbos ir nurodyti puslapiai / priemonės, kur galėtų kreiptis asmuo, turintis problemų dėl lošimo; pateiktos nuorodos į Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registrą.

• Būtų įdėmiai stebimas klientų galimas probleminis elgesys lošimuose, atsižvelgiant į Bendrojo asmens duomenų reglamento (General Data Protection Regulation (GDPR) nuostatas, ir, esant poreikiui, taikoma intervencija.

• Nuotolinio lošimo svetainėse būtų taikomos patikimos ir griežtai įgyvendinamos „Pažink savo klientą“ (Know Your Customer (KYC) priemonės naujų klientų tapatybei nustatyti ir apsaugoti.

• Nuotolinio lošimo svetainėse būtų taikomos atsakingo lošimo priemonės, t. y. statymų apribojimai, kad nebūtų galimybės lošti nepilnamečiams, taip pat turėtų būti aktyviai reklamuojamos ir aiškiai matoma informacija apie galimybę asmenims apriboti savo galimybę lošti.

EGBA pateikta deklaracija jau vadovaujasi dauguma nuotolinių lošimų asociacijų.