Verslas

2015.10.05 20:19

Euro zonos ministrai ragina Graikiją vykdyti reformas

ELTA 2015.10.05 20:19

Pirmadienį euro zonos finansų pareigūnai paragino Graikiją kuo sparčiau įgyvendinti mainais už finansinę paramą prisiimtas reformas.  

Bendrosios Europos valiutos zonos 19 finansų ministrų susitiko Liuksemburge pirmą kartą nuo tada, kai buvo perrinktas kairiųjų pažiūrų premjeras Aleksis Cipras, praneša „EUbusiness“.

„Laukia daug darbų, vis dar nemažai reformų turi būti įgyvendinta, taip pat būtina parengti ir naujas reformas, – sakė euro grupės vadovas ir Nyderlandų finansų ministras Jeroenas Dijsselbloemas. – Patys graikai turi būti suinteresuoti kiek įmanoma greičiau jas vykdyti, kad galėtume tęsti bankų rekapitalizavimo procesą ir leistis į debatus dėl skolų restruktūrizavimo“.

A. Cipras pirmadienį Graikijos parlamente turi pateikti naujai išrinktiems parlamentarams grupę priemonių, apimančių įvairiausius Graikijos ekonomikos aspektus.

„Nėra jokios kitos alternatyvos kaip vykdyti derybų su Europos Sąjunga (ES) metu prisiimtus įsipareigojimus“, – pareiškė Europos Sąjungos ekonomikos reikalų komisaras Pierre'as Moscovicis.

„Ateityje laukia sunkūs sprendimai“, – kalbėjo A. Cipras įstatymų leidėjams savo partijoje „Syriza“ prieš prasidedančią lemtingą savaitę. Jau trečiadienį bus balsuojama dėl pasitikėjimo Graikijos parlamentu. Šią savaitę A. Cipras pažadėjo „greitu laiku įvykdyti“ ES iškeltas sąlygas mainais už finansinę paramą, kurias iš pradžių, per liepą vykusį referendumą, atmetė.