Verslas

2015.10.07 01:29

Šių metų kruizinis sezonas – rekordinis

ELTA2015.10.07 01:29

Prognozuota, kad šiemet Klaipėdoje kruizinių laivų sezono metu jais atplauksiančių turistų skaičius bus apie 10 tūkstančių mažesnis nei pernai, tačiau sezonas tapo visų laikų rekordiniu keleivių atžvilgiu – sulaukta 50 laivų ir apie 60 tūkst. keleivių, rašo portalas VE.lt.  

Šiemet kruizinių laivų sezoną gegužės 4 d. pradėjo pirmą kartą į mūsų uostą užsukęs vokiečių kompanijos „Aida Cruises“ laivas „Aida Cara“, plaukiojantis su Italijos vėliava. Sekmadienį tas pats laivas, atplukdęs 1 186 keleivius, baigė šių metų kruizinį sezoną Klaipėdoje. Į ekskursijas išvyko apie 400 jo keleivių.

Pasak Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos Rinkodaros skyriaus viršininkės Kristinos Gontier, šių metų sezonas – geriausias. Iš kruizinių laivų šiemet surinkta 667 tūkst. eurų rinkliavų, tai sudaro 1,5 proc. visų uosto rinkliavų.

Planuota, kad šį sezoną į Klaipėdą kruiziniai laivai užsuks 55 kartus, tačiau sulaukta tik 50 laivų. 5 laivai neatvyko dėl meteorologinių sąlygų ir maršruto keitimo. Laivais atkeliavo 59 tūkst. 239 keleiviai. Didžiąją dalį keleivių – apie 60 proc. – sudarė amerikiečiai, maždaug 20 proc. – vokiečiai, 15 proc. – italai, prancūzai ir ispanai.

Pernai keleivių sulaukta beveik 57 tūkst., palyginti su 2014-ųjų sezonu, keleivių skaičius šiemet išaugo 4,1 proc. Stebima tendencija, kad į Klaipėdos uostą atplaukia didesni kruiziniai laivai ir atgabena daugiau keleivių.

Sakoma, kad keleivių skaičius išaugo dėl amerikiečių, kurie, kai jų doleris pabrango, plūstelėjo į Europą, nes tokie kruizai jiems labiau apsimoka.

Daugiau pinigų nei apskaičiuotas statistinis vidurkis – apie 50 eurų – kruizinių laivų keleiviai uostuose nepalieka. Pasak K. Gontier, taip yra todėl, kad kruizai tapo prieinami ne tik turtingiesiems, bet ir vidutines pajamas gaunantiems žmonėms, o šie paprastai pinigais nesišvaisto.

Šiemet ilgiausias atplaukęs laivas į Klaipėdą buvo „Celebrity Eclipse“ – 317 metrų. Kitais metais planuoja atvykti 319 m ilgio „Celebrity Silhouette“, galintis plukdyti 5 tūkst. keleivių.

Patraukliausias objektas kruizinių laivų keleiviams išlieka Kuršių nerija. Šaltojo karo muziejus prie Platelių, Žemaitijos nacionaliniame parke, vilioja amerikiečius ir vokiečius, tačiau kadangi iki jo gana toli važiuoti, jis nėra toks populiarus. Turistus domina ekskursija į Lapių kaimą, tebėra gana populiari Palanga ir Ventės ragas.

Be to, kruizinių laivų keleiviams siūloma ir žvejyba, ir kelionė oro balionais, ir parasparniais. Tačiau jų neretai atsisakoma dėl įvairių priežasčių – pasirodo per brangu, abejojama saugumu ir kt. Kita vertus, kruiziniai laivai paprastai į Klaipėdą atplaukia gana anksti rytą (naktį jiems patogu plaukti), stovi uoste tik po kelias valandas, vakarop išvyksta. Tad kažko ypatingo nuveikti keleiviai negali.

Populiariausi