Verslas

2020.04.01 11:57

Tarnyba: Klaipėdos keleivinis transportas turi nutraukti 1,5 mln. eurų vertės sutartį

Erika Alonderytė, BNS 2020.04.01 11:57

Klaipėdos savivaldybės įstaiga Klaipėdos keleivinis transportas turi nutraukti 1,5 mln. eurų (be PVM) vertės bekontakčio apmokėjimo bei bilietų kontrolės įrengimų konkursą, pareiškė Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT). Įmonės laikinasis vadovas sako, kad konkursą nutrauks ir skelbs naują.

VPT teigimu, konkurso sąlygose numatyti pertekliniai reikalavimai tiekėjams ir dirbtinai apribota jų konkurencija.

Pavyzdžiui, įmonė reikalavo, kad tiekėjo vidutinės metinės pajamos iš veiklos, susijusios perkamomis paslaugomis, būtų 1,5 mln. eurų ar daugiau. Pasak VPT, tokia suma yra nepagrįstai didelė.

Be to, VPT teigimu, įmonė vėliau tikslino konkurso sąlygas, todėl privalėjo jį nutraukti ir paskelbti iš naujo, kad visi potencialūs tiekėjai matytų pokyčius.

Konkurso laimėtoja paskelbta vienintelė jo dalyvė bendrovė „Ridango“, tačiau sutartis dar nepasirašyta.

Klaipėdos keleivinio transporto laikinasis vadovas Andrius Samuilovas BNS sakė, kad konkursą nutrauks, pakoreguos sąlygas ir skelbs naują.

„Atsižvelgdami į išvadas, koreguosime pirkimo sąlygas, kad išvengtume nurodytų neatitikimų ir prieštaravimų ir skelbsime naują konkursą. Mes nepamatėm akivaizdžių neatitikimų, pateikta dokumentų visuma atitiko bendruosius reikalavimus“, – sakė A. Samuilovas.

VPT nustatė, kad „Ridango“ pasiūlymas įvertintas netinkamai, nebuvo duomenų apie jos vidutines metines pajamas iš veiklos, susijusioms su informacinių sistemų kūrimu. Be to, „Ridango“ pateikė sutartį su Talino Transporto departamentu, tačiau ji dar nėra įvykdyta, o jos vertė – 1 mln. eurų, nors buvo reikalauta 1,5 mln. eurų.

Klaipėdos keleivinis transportas konkursą skelbė praėjusių metų pabaigoje.