Naujienų srautas

Verslas2020.03.31 20:35

Trumpas ragina infrastruktūrai išleisti 2 trln. dolerių

BNS 2020.03.31 20:35

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį paragino suformuoti 2 trln. dolerių (1,84 trln. eurų) paketą infrastruktūrai ir sakė, kad pigūs kreditai dabar sudaro sąlygas „drąsioms iniciatyvoms“, šalies ekonomikai sverdėjant dėl kovos su koronavirusu priemonių.

„Kai palūkanų normos Jungtinėms Valstijoms yra NULIS, tinkamas laikas priimti dešimtmečius lauktą mūsų Infrastruktūros įstatymą“, – tviteryje parašė D. Trumpas.

Pasak jo, „tai turėtų būti LABAI DIDELIS ir DRĄSUS [planas], 2 trilijonai dolerių, skirti vien darbo vietoms ir mūsų šalies kažkada puikios infrastruktūros atstatymui“.

D. Trumpas seniai ragino skirti didžiules lėšas keliams, tiltams ir kitai būtinai, bet ilgai neprižiūrėtai JAV infrastruktūrai.

Naujausią savo pasiūlymą jis pateikė praėjus kelioms dienoms po to, kai pasirašė ekonomikos gaivinimo planą, pagal kurį numatoma skirti 2 trln. dolerių nuo koronaviruso krizės nukentėjusiam verslui.

D. Trumpo respublikonai skeptiškai vertino bet kokį didžiulį planą infrastruktūrai, bet jį tvirtai remia demokratai. Idėja tampa vis aktualesnė dėl koronaviruso krizės smarkiai augant nedarbui, ekonomistams perspėjant, kad daugeliui kompanijų bus sunku atsitiesti net ir atslūgus pandemijai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi