Verslas

2020.03.31 19:55

Gydymo įstaigoms karantino metu mažinama finansinė našta

LRT.lt2020.03.31 19:55

Gydymo įstaigoms mažinama finansinė našta – karantino laikotarpiu ir mėnesį po jo nebus skaičiuojami delspinigiai už nesumokėtas įmokas į sąskaitą, kurioje kaupiamos gydymo įstaigų įmokos žalai, atsiradusiai dėl paciento sveikatai padarytos žalos, rašoma ministerijos pranešime.

Tai nustatyta sveikatos apsaugos ministro įsakymu pakoreguotame tvarkos apraše dėl tokių sąskaitų administravimo ir jų lėšų naudojimo.

Taip pat numatoma, kad apie įmokų nesumokėjusias įstaigas mėnesį nuo karantino pabaigos nebus pranešama Valstybinei akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnybai. Tuo siekiama, kad gydymo įstaigoms nebūtų sustabdomos licencijos.

Gydymo įstaigos, atsižvelgdamos į savo finansinę situaciją, galės pačios nuspręsti dėl įmokos sumokėjimo datos. Taip tikimasi, jog dėl koronaviruso infekcijos jos nepatirs neigiamų finansinių pasekmių.

Šie pakeitimai nėra taikomi įstaigoms, kurios gali savo veiklas vykdyti nuotoliniu būdu bei toms įstaigoms, kurioms užtikrinamas apmokėjimas už paslaugas iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.