Verslas

2020.03.31 19:23

JK lietuvių bendruomenės pirmininkė apie koronavirusą šalyje: vis daugiau žmonių netenka darbo

Jungtinė Karalystė praneša, kad per parą nuo COVI-19 mirė 381 žmogus, iš viso mirčių daugiau nei 1,8 tūkst, užsikrėtimų – virš 22 tūkst. Kaip LRT TELEVIZIJAI sako Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, dėl koronaviruso nuotaikos nepakilios ir vietinėje lietuvių bendruomenėje – žmonės netenka darbo ir bijo, kad valstybės suteikiamos pašalpos bus per mažos išgyventi.

„Iš tikrųjų nuotaikos tarp lietuvių nepakilios – žmonės pergyvena, nes netenka darbų. Valstybės skiria pakankamai dideles Pašalpas, bet jie (lietuviai – LRT.lt) baiminasi, kad negalės išgyventi, todėl grįžta į Lietuvą“, – sako D. Asanavičiūtė.

Žinios. Ekspertai pabrėžia: koronaviruso pikas dar priešakyje – sunkiausia turėtų būti balandį

Lietuvė pasakoja, kad per parą Jungtinėje Karalystėje ištiriama apie 9 tūkst žmonių, tačiau šalies vyriausybė teigia, kad jų tikslas – 25 tūkst. tyrimų per dieną.

„Kiekvieną parą padaroma apie 9 tūkst. tyrimų. Nors nustatytas tikslas padaryti per dieną 25 tūkst. tyrimų, tačiau vyriausybės atstovai praneša, kad šitas tikslas bus pasiektas tik balandžio viduryje ar pabaigoje. Nuo vakar (pirmadienio – LRT.lt) privalomai tikrinami visi gydymo įstaigų atstovai, kurie yra pirmosiose linijose. Po kelių bus tikrinami ir visi medikai“, – pasakoja ji.

Nors užfiksuoti 22 tūkst. COVID-19 atvejų, manoma, kad jų šalyje – žymiai daugiau. Visi šalies miestai ištuštėję, žmonės stengiasi daugiau būti viduje ir išeina pasivaikščioti po gamtą.

Kaip teigia D. Asanavičiūtė, pastebėta tendencija, kad iš Jungtinės Karalystės pirmaisiais skrydžiai grįžo daugiausiai studentai, o dabar – ir ilgiau emigracijoje buvę asmenys, kurie neteko darbo ar nori grįžti šį laiką praleisti su šeima.

„Dar balandžio 3 dieną numatytas paskutinis reisas iš Londono į Vilnių. Jeigu iki kovo pabaigos buvo pastebimas labiau vykimas studentų, kurie grįžo į Lietuvą, tačiau paskutiniai reisai iš užklausų gaunamų, laiškų žinučių matome, kad kuo toliau, tuo daugiau važiavo čia dirbantys ir gyvenantys asmenys“, – teigia ji.

Lietuvoje antradienio duomenimis koronavirusas nustatytas 533 asmenims,

Iš tikrųjų nuotaikos lietuvių tarpe nepakilios žmonės pergyvena, nes netenka darbų. Valstybės skiria kpakankamai dideles [ašalpas, bet jie baiminasi, kad jie negalės išgyventi, todėl grįžta į Lietuvą.