Verslas

2015.10.05 15:25

Indija sutiko su Vokietijos siūlymu paspartinti bendradarbiavimą

Pirmadienį Vokietijos kanclerei Angelai Merkel viešint Naujajame Delyje, Vokietija ir Indija pasirašė susitarimą pagreitinti verslo planų patvirtinimo tvarką.

Susitarimas leis Vokietijos kompanijoms paprasčiau atlikti įvairias operacijas trečioje didžiausioje Azijos ekonomikoje, skelbia „Reuters“.

Greičiau veikiantis patvirtinimų procesas užtikrins, kad Vokietijos įmonės bendraus su vienu kontaktiniu centru Indijos administracijoje, kuris jiems padės susidoroti su biurokratinėmis kliūtimis, dažnai trukdančiomis verslo iniciatyvai.

Toks susitarimas yra pirmasis ir pasirašytas kaip tik tuomet, kai Indijos premjeras Narendra Modi ėmėsi pastangų į Indiją pritraukti užsienio investuotojų, kurie prisidėtų prie jo iniciatyvos „Gaminti Indijoje“ („Make in India“). Ši iniciatyva turėtų padidinti pramonės investicijas ir kvalifikuotų darbo vietų skaičių.

Buvo tikėtasi, kad A. Merkel paskatins N. Modi grįžti prie derybų dėl laisvosios prekybos susitarimo su ES, apie kurį jau buvo kalbėta praėjusiais metais.

„Ko aš tikiuosi iš jau trečių tarvyriausybinių konsultacijų, tai parodyti, kad mes labai glaudžiai ir labai plačiai bendradarbiaujame tokiose srityje, kaip pramonė ir žemės ūkis, gynyba ir finansai. Indijos ministras pirmininkas įgyvendina labai ambicingą šalies plėtros programą, todėl Vokietija norėtų būti gera partnerė“, – sako A. Merkel.