Naujienų srautas

Verslas2020.03.31 20:40

Nuspręsta: pagalbos iš Lietuvos banko galės tikėtis ir elektroninių pinigų ar kitas finansines paslaugas teikiančios įmonės

LRT.lt 2020.03.31 20:40

Antradienį Seimas galutinai pritarė, kad Lietuvos banko pagalbos, kilus likvidumo problemoms, galėtų tikėtis ne tik kredito įstaigos, bet ir mokėjimo, elektroninių pinigų bei kitas finansines paslaugos teikiančios įmonės.

Už tokį projektą po balsavimo pasisakė 97 Seimo nariai, prieš – 0, susilaikė – 0.

Pagal Lietuvos banko ir Seimo nario A. Palionio pateiktą siūlymą, nustatyta, kad iškilus likvidumo problemų paskolas nustatyta tvarka, sąlygomis ir terminais Lietuvos bankas galės teikti paskolas ne tik kredito įstaigoms, bet ir mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms, vertybinių popierių, draudimo, lizingo ir kitas finansines paslaugas teikiančioms įmonėms.

Kaip nurodo projekto iniciatoriai, tai sudarytų teisines prielaidas Lietuvos bankui efektyviau reaguoti į rinkoje kilusias likvidumo problemas ir padėti platesniam finansų rinkos dalyvių ratui išspręsti lėšų trūkumo klausimus. Dėl įstatymo projekto taip pat konsultuojamasi su Europos Centriniu Banku.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi