Naujienų srautas

Verslas2020.03.31 14:11

„Iki“ darbuotojams papildomai išmokės ketvirtį milijono eurų

ELTA 2020.03.31 14:11

Prekybos tinklas „Iki“ už darbą kovo mėnesį darbuotojams išmokės papildomus priedus, siekiančius beveik 250 tūkst. eurų. Šalia įprastai mokamų priedų išmokas už darbą kenksmingomis sąlygomis gaus visi parduotuvių darbuotojai. Jas mokėti ketinama iki baigsis karantinas šalyje.

„Šiandien mūsų parduotuvių darbuotojai dirba ekstremaliomis sąlygomis. Dėl nuolat kintančios situacijos jie patiria didelius krūvius, kiekvieną dieną ir toliau eina į darbą, kuomet didelė dalis žmonių turi galimybę dirbti iš namų. Vertiname didžiulį mūsų darbuotojų indėlį šiomis įtemptomis aplinkybėmis užtikrinant nenutrūkstamą parduotuvių darbą. Norime, kad jie jaustųsi įvertinti už savo pastangas, todėl už darbą kovo mėnesį jiems bus išmokėti papildomi priedai, siekiantys beveik ketvirtį milijono“, - sako Lina Muižienė, „Iki“ prekybos tinklo valdymo direktorė.

Pasak L. Muižienės, papildomas priedas darbuotojams bus paskaičiuotas už darbą visą kovo mėnesį ir bus mokamas viso karantino metu. Priedus gaus visi „Iki“ parduotuvių darbuotojai ir kitų padalinių darbuotojai, kurie tiesiogiai dirba su parduotuvėmis ir jose lankosi. Be piniginių priedų, darbuotojai taip pat kiekvieną dieną gauna maitinimą, kuris šiuo laikotarpiu yra papildytas imunitetą stiprinančiais produktais, yra aprūpinti prevencinėmis priemonėmis.

„Darbuotojų saugumas yra didžiausias mūsų prioritetas. Šiandieninėmis sąlygomis situacija gali pasikeisti kelis kartus per dieną, todėl nuolat vertiname, ką dar galime padaryti, kad užtikrintume saugias darbo sąlygas, darbuotojų gerovę. Ieškome įvairių sprendimų, kaip galėtume palengvinti jų kasdienius krūvius, pagerinti psichologinę būseną, nes šiuo sunkiu metu labai svarbu juos palaikyti ir emociškai“, - sako „Iki“ prekybos tinklo valdymo direktorė.

Siekiant užtikrinti darbuotojų ir pirkėjų saugumą, „Iki“ parduotuvėse įgyvendintos kompleksinės prevencinės priemonės, galinčios užkirsti kelią virusų plitimui: prie kasų ant grindų užklijuoti lipdukai, žymintys rekomenduojamą saugų atstumą laukiantiems eilėse, kasose sumontuotos organinio stiklo pertvaros, reguliariai dezinfekuojami paviršiai ir krepšeliai bei vežimėliai, darbuotojai aprūpinti vienkartinėmis pirštinėmis, kiekvienoje kasoje atsirado dezinfekcinio skysčio dozatoriai kasininkams, skyriuose naudojamas muilas su dezinfekantais. Visi parduotuvių darbuotojai aprūpinti apsauginiais veido skydeliais ir medžiaginėmis kaukėmis.

Visose parduotuvėse pirkėjams taip pat įrengti dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu, apsiperkant jie raginami mūvėti vienkartines pirštines. O siekiant apsaugoti didžiausią riziką turinčius vyresnio amžiaus žmones, apsiperkant ryte 8.00–10.00 val. jiems teikiama pirmenybė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi