Verslas

2020.03.31 11:58

Pagalbos iš Lietuvos banko galės tikėtis daugiau sunkumų patiriančių finansinių paslaugų bendrovių

atnaujinta 13.21

Po pateikimo Seime antradienį pritarta pateikimui, kad Lietuvos banko pagalbos, kilus likvidumo problemoms, galėtų tikėtis ne tik kredito įstaigos, bet ir mokėjimo, elektroninių pinigų bei kitas finansines paslaugos teikiančios įmonės. Šį pasiūlymą dar svarstys Seimo komitetai. Vėliau dėl sprendimo galutinai nuspręs Seimas.

Už tokį projektą pasisakė 116 Seimo narių. Balsavusiųjų prieš nebuvo. Dar 6 parlamentarai susilaikė. Kaip minėta, tai nėra galutinis sprendimas.

Reaguodamas į konservatoriaus Mykolo Majausko klausimą, kaip pasiūlymas galėtų pagerinti skolinimąsi, projekto iniciatorius Andrius Palionis atkreipė dėmesį, kad projektas nėra skirtas gerinti skolinimosi sąlygas, bet kaip tik turėtų pagelbėti finansinę veiklą vykdančioms įstaigoms, kurios iki šiol į pagalbą pretenduoti negalėjo.

Kęstutis Glaveckas pasisakymas už pasiūlymą ragino itin atsargiai elgtis ir atsakomybę dėl įgyvendinimo prisiimti Vyriausybę ir Finansų ministeriją.

„Tai esamos situacijos pasekmė ir europinių šalių solidarumo klausimas. (...) Mūsų indėlis, kuris galimai atsiras priėmus šį įstatymą ir visus nutarimus ES, mus vienaip ar kitaip įpareigos skirti pinigus garantijoms“, – kalbėjo K. Glaveckas.

Pagal Lietuvos banko ir Seimo nario A. Palionio pateiktą siūlymą, būtų nustatyta, kad iškilus likvidumo problemų paskolas nustatyta tvarka, sąlygomis ir terminais Lietuvos bankas galės teikti paskolas ne tik kredito įstaigoms, bet ir mokėjimo, elektroninių pinigų įstaigoms, vertybinių popierių, draudimo, lizingo ir kitas finansines paslaugas teikiančioms įmonėms.

Kaip nurodo projekto iniciatoriai, tai sudarytų teisines prielaidas Lietuvos bankui efektyviau reaguoti į rinkoje kilusias likvidumo problemas ir padėti platesniam finansų rinkos dalyvių ratui išspręsti lėšų trūkumo klausimus.

Dėl Įstatymo projekto konsultuojamasi su Europos Centriniu Banku.