Verslas

2020.03.31 08:48

Palionis apie koronavirusą Kauno kepykloje: tai yra darbdavio neatsakingumas

ministras tikina – maisto produktų šalyje nepritruks

Reaguodamas į Kauno kepyklos vadovybės požiūrį į koronavirusą, žemės ūkio ministras Andrius Palionis pabrėžia, kad tai rodo darbdavių neatsakingumą. „Tai nėra naujas verslas, kuris nežino, kaip dirbti“, – teigia ministras.

Vieno iš Lietuvos duonos gaminių cechų darbuotojų šeimos nariui buvo diagnozuotas koronavirusas, o šis, būdamas darbe, čiaudėjo ir kosėjo ant maisto produktų. Paklaustas, ar Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba karantino laikotarpiu vis dar kontroliuoja maisto kokybę, ministras pripažįsta, jog fizinės patikros yra sumažintos, tačiau rizikingiausiuose sektoriuose jos vis dar egzistuoja.

„Pasaulinė sveikatos organizacija teigia, kad per maistą virusas nepersiduoda. Žinoma, tas aprašytas atvejis, pripažinsiu, kad girdėjau apie tai į pavakarę, bet manau, kad tai yra darbdavio neatsakingumas. [...] Tai nėra naujas verslas, kuris nežino, kaip dirbti“, – pabrėžia ministras.

Tikina, kad maisto netruks

Vertindamas koronaviruso padėtį šalyje, A. Palionis Lietuvos gyventojus užtikrina, kad maisto produktų nepritruks.

„Nėra uždarytos sienos, žmonių judėjimas apribotas, bet prekių judėjimas tarp Europos Sąjungos (ES) šalių yra laisvas“, – akcentuoja ministras.

Pasak jo, susiduriama tik su eksporto problemomis.

„Mes patys pasigaminame kai kurių produktų du su puse karto daugiau, todėl, natūralu, kad iki tol nesuvartodavome ir dalis tų produktų būdavo eksportuojama. Uždarėme ne tik viešąsias erdves – tai padarė ir ES, todėl susiduriama su eksportu, kuris stojo arba yra minimalus“, – kalba A. Palionis.

Žemdirbiams trūksta darbo jėgos

Kaip teigia A. Palionis, šiuo metu susiduriama su darbo jėgos trūkumo problema tarp žemdirbių. Anot jo, žemės ūkyje reikalingi ir kvalifikuoti darbuotojai.

„Šnekama su užimtumo tarnyba ir ji fiksuoja vis didesnį nedarbą. [...] Manau, kad tas nedarbas, kuris susikūrė dėl pastarosios pandemijos, pagelbės žemės ūkiui susirasti darbo rankų.