Naujienų srautas

Verslas2020.03.30 21:01

Didžiajai Britanijai trūksta darbininkų iš Rytų Europos: nepavykus jų įsivežti, prognozuoja vaisių ir daržovių trūkumą

LRT.lt 2020.03.30 21:01

Jungtinei Karalystei skubiai reikalingi 90 tūkst. darbininkų derliui nuimti, antraip viskas supus laukuose, remdamasis labdaros organizacijos duomenimis įspėja „The Guardian“. 

Didžiosios Britanijos Vyriausybė buvo įspėta, kad kuo skubiau reikia organizuoti užsakomuosius skrydžius ir iš Rytų Europos atsiskraidinti žemės ūkio darbininkų, antraip Didžiosios Britanijos ūkiuose liks nesurinkti vaisiai ir daržovės.

Kai kurie didesni ūkiai jau užsakinėja skrydžius ir gabenasi darbininkus iš Rytų Europos, tačiau ūkininkų organizacijos ir įdarbinimo agentūros teigia, kad koronaviruso pandemijos sukeltos krizės akivaizdoje sutrikus žemės ūkio veiklai, turėtų įsikišti Vyriausybė ir organizuoti daugiau skrydžių.

Reikia surasti 90 tūkst. darbuotojų, kai kuriuos gana skubiai, per ateinančias keletą savaičių, – rašo „The Guardian“.Pavyzdžiui, labdaros organizacija „Concordia“, viena iš pagrindinių darbo jėgos tiekėjų, ieško apie 10 tūkst. darbuotojų – pusės iš ES, o likusių iš Rusijos, Moldovos, Ukrainos, Baltarusijos, Sakartvelo ir Barbadoso. Tačiau visos ne ES šalys yra uždarytos.

„Šiuo metu neturime galimybių pasamdyti darbuotojų iš ES nepriklausančių valstybių, todėl mums lieka tik Lietuva, uždariusi sienas, Rumunija, nepriimanti lėktuvų, ir Bulgarija – vienintelis vilties žiburys,“ – sako „Concordia“ generalinė direktorė Stephanie Maurel.

Praėjusiais metais 98 proc. vaisių rinkėjų, šiuo metu vadinamų „svarbiausiais darbininkais“ buvo ne Jungtinės Karalystės piliečiai, dauguma jų atvyko iš Bulgarijos ir Rumunijos.

Britų žemės ūkio bendrovės bando susisiekti su viešbučių ir restoranų sektoriaus įmonėmis ir persamdyti jų atleidžiamus darbuotojus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi