Verslas

2020.03.30 20:43

Su sunkumais susiduriantis „Čili“ tinklas laikinai stabdo veiklą – nebepriims ir užsakymų į namus

Restoranų tinklas „Čili“ pirmadienį pranešė laikinai stabdantis veiklą ir užsakymų nebepriimsiantis.

„Labai liūdna, bet po 20 metų sėkmingos veiklos metų pirmą kartą istorijoje esame priversti stabdyti visų restoranų vykdomą veiklą.

Užsidarome laikinai iki kol šalyje tęsis karantinas dėl siaučiančio COVID-19 viruso. Tikimės, kad visų mūsų bendromis pastangomis virusą įveiksime ir vėl grįšime į mums įprasto gyvenimo rėžimą“, – rašoma bendrovės feisbuko paskyroje.

Vis dėlto maisto į namus pristatymo platformose pirmadienio pavakarę užsakymus dar priėmė keli mažo formato „Čili Take Away“ restoranai didžiuosiuose miestuose.

Picerijų tinklą valdančio „Čili Holdings“ vadovas Jonas Karosas LRT.lt teigė, kad paskelbus karantiną apyvarta krito 98–99 proc., o pirmąsias dvi savaites teikę užsakymo į namus paslaugą, laikinai jos atsisakantys.

„Visi matėme iššluotas maisto parduotuvių lentynas – žmonės užsipirko maisto mėnesiui ar keliems į priekį, o dabar laiką leidžia namie nuobodžiaudami bei gamindami maistą. Išsivežimų (maisto užsakymų į namus – LRT.lt) paprasčiausiai nebeliko, todėl iki karantino pabaigos nusprendėme nedirbti“, – sakė jis.

Visi matėme iššluotas maisto parduotuvių lentynas – žmonės užsipirko maisto mėnesiui ar keliems į priekį, o dabar laiką leidžia namie nuobodžiaudami bei gamindami maistą. Išsivežimų paprasčiausiai nebeliko, todėl iki karantino pabaigos nusprendėme nedirbti.

J. Karosas pažymėjo, kad vos karantinas baigsis, veiklą žadama atnaujinti. Jis taip pat pasakojo, kad absoliučiai visi įmonės darbuotojai yra prastovose.

„Iki šios dienos neatleidome nei vieno darbuotojo, taip pat nei vieno neišleidome atostogų. Tikslas – išlaikyti veiklos tęstinumą pasibaigus karantinui, o kad tai padarytume, visų pirma, svarbiausia išlaikyti darbuotojus“, – teigė jis.

Dėl verslo ateities verslininkas nenorėjo spėlioti, tačiau vylėsi, kad pavyks išlaikyti tokį patį restoranų ir darbuotojų skaičių: „Negalime prognozuoti, kaip keisis žmonių elgsena. Turime ilgalaikes nuomos sutartis su nuomotojais, todėl planuojame veiklą vykdyti taip pat kaip ir iki karantino. Tai reiškia, kad tiek restoranų, tiek darbuotojų skaičius neturėtų keistis.“

Paklaustas apie žiniasklaidoje pasirodžiusią informaciją dėl ketinimų stabdyti įsipareigojimus tiekėjams, J. Karosas sakė, kad ši informacija buvo neteisingai interpretuota ir teigė, kad su sprendimu laikinai nutraukti veiklą ir nebepriimti užsakymų, tai nesusiję.

LRT.lt primena, kad 15min.lt prieš kelias savaites pranešė, jog picerijų tinklas „Čili“ dėl ketinimų stabdyti įsipareigojimus informavo savo tiekėjus.

Tuo metu „Čili“ išplatino viešą laišką, kuriame teigė, kad sprendimas buvo priimtas dėl to, jog to paprašė kai kurie NT nuomotojai dėl sutartyse nustatytų teisinių procedūrų.

Kaip vieną iš to prašiusių nuomotojų bendrovė nurodė Kauno „Akropolį“.