Verslas

2020.03.30 16:15

„Air Baltic“ sulaukė solidžios finansinės injekcijos iš valstybės

Svajūnas Laukineitis, BNS2020.03.30 16:15

Latvijos ministrų kabinetas priėmė principinį sprendimą pritarti nacionalinės oro vežėjos „Air Baltic“ pagrindinio kapitalo didinimui 150 mln. eurų, siekiant pagerinti šios bendrovės finansinę padėtį koronaviruso pandemijos sukeltos krizės laikotarpiu.

Susisiekimo ministerija įpareigota detalizuoti investicijas į „Air Baltic“ ilgalaikį turtą, šį pagrindimą suderinti su Finansų ministerija ir Tarpžinybiniu koordinavimo centru bei pateikti jį vyriausybei tvirtinti.

Vyriausybė taip pat pritarė „Air Baltic“ pagrindinio kapitalo didinimui 36,14 mln. eurų. Susisiekimo ministerijai pavesta skubiai paruošti atitinkamą ministrų kabineto nutarimo projektą, suderinti jį su Finansų ministerija ir perduoti Valstybės kanceliarijai.

Susisiekimo ministras Talis Linkaitis praėjusią savaitę pranešė, kad ministrų kabinetas išklausė pranešimą apie „Air Baltic“ padėtį, ir „tikėtina, kad dėl šios bendrovės bus priimta nemažai sprendimų“.

„Air Baltic“ vadovas Martinas Gaussas yra sakęs, kad dabar bendrovės galimybės skolintis ribotos, todėl vertėtų pagalvoti apie jos pagrindinio kapitalo didinimą.

„Mes vis dar sąskaitose turime daugiau negu 100 mln. eurų, nes praėjusiais metais išplatinome obligacijų. Tačiau informavome akcininkus, kad norint užtikrinti veiklą ilgalaikėje perspektyvoje, išlaikyti tvirtas pozicijas rinkoje, įmonei prireiks pagalbos“, – teigė M. Gaussas.

Europos Komisija kovo 19-ąją paskelbė lankstesnį požiūrį į valstybinės pagalbos teikimą labiausiai krizės paveiktiems ekonomikos sektoriams, įskaitant transportą.

Vis gi, Latvijos valstybinė parama „Air Baltic“ turi būti iš anksto suderinta su Europos Komisija.

Latvijos valstybė valdo 80,05 proc. „Air Baltic“ akcijų, o likusios akcijos priklauso Danijos investuotojo Larso Thueseno įmonei „Aircraft Leasing 1“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt