Verslas

2020.03.30 11:56

NT rinkoje pastebimas išaugęs sodybų poreikis, nuomininkams palankus metas išsinuomoti būstą

Malvina Baužytė, ELTA 2020.03.30 11:56

Šalyje įvedus karantiną, nekilnojamojo turto (NT) rinkoje pastebimas išaugęs namų ir sodybų poreikis, o nuomininkams yra palankus metas išsinuomoti būstą ir derėtis dėl jo kainos, teigia „Capital Team“ brokeriai.

Pasak „Capital Team“ brokerio Igno Zabarausko, NT nuomos verslą svariai paveikė nutrūkęs turizmas.

„Nutrūkęs turizmas į Lietuvą – tai ne vien Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. (...) Atvykusius reikia apgyvendinti kažkur, kalbama apie trumpalaikę nuomą, kurios paklausa praktiškai tapo nuline“, – pirmadienį „Žinių radijui“ sakė I. Zabarauskas.

Pasak jo, nors dalis nuomotojų savo butus pasiūlė galimai koronavirusu užsikrėtusiems medikams apgyvendinti, didžioji dalis ieško kitų variantų, kaip tuos butus išlaikyti.

„Visgi reikia tuos butus išlaikyti, mokėti komunalinius mokesčius, tai jie (didžioji dauguma. – ELTA) persimetė į ilgalaikės ir vidutinės nuomos žaidimą. Ilgalaikės nuomos perspektyvoje atsirado labai daug pasiūlos, (...) šiuo metu yra labai didelis pasirinkimas“, – sakė jis.

Taip pat, kaip teigė I. Zabarauskas, jaučiamas namų ir sodybų poreikis.

„Jaučiamas namų ir sodybų poreikis. Būtent dabar, karantino metu, žmonės, pagyvenę butuose, artėjant pavasariui nori žalumos, išeiti į kiemą“, – laidoje teigė jis.

Tuo metu NT brokeris Paulius Banevičius teigė, kad šis laikotarpis yra palankus metas nuomininkams.

„Kainos šiek tiek koreguojasi, ir nuomininkams yra neblogas metas išsinuomoti ir derėtis. Kadangi nuomotojai, ypač tie, kurie pirko butus ne savo, o skolintomis lėšomis, jie yra labai motyvuoti išnuomoti, yra linkę į derybas, (...) daryti tam tikras nuolaidas, pavyzdžiui, išnuomoti trumpesniam laikui. Iki karantino standartas buvo ilgalaikė nuoma, trumpiausias laikotarpis – metai, o dabar nuomininkai lankstesni, sutinka ir mėnesiui, ir 3 mėnesiams, ir pusmečiui išnuomoti“, – teigė jis.