Verslas

2020.03.30 11:07

„EasyJet“ dėl koronaviruso nutupdė visus savo lėktuvus

ELTA 2020.03.30 11:07

Britų oro linijos „EasyJet“ pirmadienį pranešė dėl koronaviruso pandemijos nutupdžiusios visus savo lėktuvus. Įmonė nevykdys jokių skrydžių, išskyrus specialius užsakomuosius skrydžius užsienyje užstrigusiems klientams parskraidinti.

„Kilus koronaviruso pandemijai dėl precedento neturinčių daugelyje valstybių paskelbtų kelionių apribojimų bei Europos šalyse įvesto karantino, „EasyJet“ šiandien nutupdė visus turimus lėktuvus“, – teigiama įmonės pranešime.

„Šiuo metu vis dar nėra aišku, kada vėl galėsime vykdyti komercinius skrydžius“, – sakė „EasyJet“ atstovai.

Oro linijų bendrovė jau praėjusią savaitę pranešė atšaukianti didžiąją dalį anksčiau numatytų skrydžių. Pirmadienį pareigūnai pranešė, kad įmonė jau įvykdė 650 gelbėjimo skrydžių, kurių metu į namus pargabenta daugiau nei 45 000 klientų.

„Paskutiniai šių skrydžių įvykdyti sekmadienį... Žadame ir toliau bendradarbiauti su vyriausybėmis ir pagal paklausą vykdyti gelbėjimo skrydžius“, – tvirtino įmonės atstovai.

„EasyJet“ generalinis direktorius Johanas Lundgrenas pabrėžė, kad įgulos nariai savanoriškai siūlėsi padėti vykdant gelbėjimo skrydžius.

„Didžiuojuosi galėdamas pasakyti, kad tokiu iššūkių kupinu laikotarpiu „EasyJet“ darbuotojai atidavė visas jėgas“, – teigė J. Lundgrenas.

Jungtinės Karalystės vyriausybei priėmus ekonomikos gelbėjimo paketą, „EasyJet“ įmonė, nors ir nevykdys komercinių skrydžių, nuo trečiadienio dar du mėnesius savo darbuotojams mokės 80 proc. vidutinio atlyginimo.

„Toliau imamės visų priemonių, siekdami atsisakyti nebūtinų verslo išlaidų visais lygmenimis ir sušvelninti galimus koronaviruso padarinius. Nutupdžius visus lėktuvus sutaupome nemažą sumą, – teigiama pranešime. – „EasyJet“ palaiko stabilų pajamų ir nuostolių balansą, įmonė iki 2022 m. nežada skolintis, kad padengtų turimas skolas. Šiuo metu diskutuojame su bankais, kurie vertina stiprų mūsų įmonės verslo modelį.“