Verslas

2020.03.30 08:29

Dalis verslo ieško skolinimosi alternatyvų

BNS2020.03.30 08:29

Lietuvoje įvedus karantiną dalis įmonių patiria sunkumų užsitikrindamos paskolas iš bankų, dėl to auga alternatyvaus skolinimosi platformų populiarumas, verslas svarsto ir apie tarpusavio kreditavimo priemones, rašo portalas delfi.lt.

Lietuvos smulkiojo ir vidutinio verslo tarybos pirmininkė Dalia Matukienė, kalbėdama apie verslo padėtį šiandien bei apie jo galimybę pasiimti paskolas aiškino, kad situacija labai sudėtinga. Anot jos, atsiskaitymai tarp įmonių yra sutrikę.

D. Matukienė užsiminė, kad taryboje svarstoma, jog susivienijęs verslas galėtų atidaryti ir savo skolinimo platformas, o prireikus – vykdyti barterinius mainus.

„Pavyzdžiui, tam tikros prekės galėtų būti keičiamos į kitas. Kažkas gal gamina apsaugos kaukes, o kažkas gal kepa bandeles ir būtų galima apsikeisti, nes jeigu nebus pinigų, reikia turėti ir kitus atsarginius variantus“, – sakė D. Matukienė.

Tarpusavio skolinimo platformos „Finbee“ vadovas Darius Noreika sakė pastebėjęs didesnį įmonių paraiškų gauti paskolą srautą.

„SME Finance“ pardavimų vadovas Lukas Baškys teigė, kad jei anksčiau įprastai paklausimų dėl paskolų skaičius per savaitę siekdavo 20, karantinui prasidėjus skaičius jau siekė 80.

„Kažkam mes galime padėti, bet tikrai liks daug tokių, kuriems pinigų pritrūks“, – įspėjo jis.

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Mantas Zalatorius teigia, šiuo metu Finansų ministerija, Ekonomikos ir inovacijų ministerija bei „Invega“ ieško sprendimų dėl valstybės garantijų suteikimo sąlygų pritaikymo ir išplėtimo, pasikeitus aplinkybėms. LBA teikia darbo grupei savo ekspertinę pagalbą.

„Kalbant dėl valstybės garantuotų paskolų, šiuo metu nagrinėjami būtino garantijų suteikimo sąlygų išplėtimo, papildomų verslų įtraukimo klausimai. Tikimės, kad sprendimai bus priimti jau šią savaitę – jų laukia ir visos finansų bei kredito įstaigos“, – sakė M. Zalatorius.

Jis patikino, kad šalyje veikiantys bankai supranta savo atsakomybę ir operatyviai prisideda prie finansinio gyventojų bei verslo stabilumo užtikrinimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.