Naujienų srautas

Verslas2020.03.29 08:18

Daržovių augintojai: kol kas trukdžių didelių dar nėra, ruošiamės naujai sėjai

Lukas Blekaitis, ELTA 2020.03.29 08:18

Lietuvos daržovių augintojų asociacijos valdybos pirmininkė Daiva Šateikienė sako, kad daržovių augintojai kol kas ruošiasi naujai sėjai bei didelių trukdžių dėl paskelbto karantino dar nepatyrė.

„Žemei karantino nėra, dirbame visi, ruošiamės naujai sėjai, naujų metų derliui. Kas turi praėjusių metų produkcijos, tai vyksta prekyba, kas neturi, tai sėja rūpinasi, daigais visokiais, darbai vyksta iš tikrųjų“, – Eltai sakė D. Šateikienė.

Pasak jos, sėklos iš užsienio kol kas ūkininkus pasiekia laiku.

„Apie daigus kol kas nieko konkrečiai negaliu pasakyti, sėklas kol kas gauname pagal terminus, užsakytus pernai. Kaip pernai užsisakėme, taip ir gauname. Kol kas tų trukdžių didelių dar nėra. Tokie sėjinukai, daigai atvažiuoja tada, kai jau reikia sodinti. Dar nėra tas terminas sodinimo, vis tiek dar yra šalta tiems daigams, masiniam sodinimui dar yra pora-trys savaitės, viskas priklausys nuo oro“, – teigė asociacijos valdybos pirmininkė.

Jos teigimu, darbuotojai yra aprūpinami apsaugos priemonėmis.

„Kol kas dar kovo pabaiga, bet viskas dar kaip ir pastoviai, kažkokių didelių trukdžių nesijaučia, gal vienam kitam ūkininkui, daržininkui gal ir yra, jei kokiam specifiniam, tarkime, salotų augintojui, bet šiaip tai nesigirdėjo. Žmones kiek įmanoma saugome, informuojame, apsaugos priemonėmis aprūpiname kiek įmanoma, kiekvienas pagal savo ūkio galimybes ir specifiką“, – sakė D. Šateikienė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi