Verslas

2020.03.28 21:04

Šiauliuose bus nutupdyta keliolika užsakomųjų skrydžių lėktuvų

Aina Mizgirdė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2020.03.28 21:04

Šiauliuose šalia karinio oro uosto artimiausiu metu bus nutupdyta keliolika užsakomųjų skrydžių bendrovių lėktuvų. Jie NATO bazės kaimynystėje Zokniuose bus laikomi kol baigsis karantinas. Šiaulius avialinijos renkasi dėl vietos kituose oro uostuose trūkumo ir pigesnių kainų.

Dėl koronaviruso pavojaus skrydžius nutraukusios avialinijos nebesutalpina oro uostuose savo orlaivių. Todėl keliolika lėktuvų ketinama nutupdyti šalia karinio oro uosto Šiauliuose.

„Šiandien, kai aviacijos situacija yra labai bloga, orlaiviai stengiasi prisiparkuoti, nes jie fiziškai neskrenda. Parkavimui vietų nėra tiek daug, kaip gali atrodyti, nes orlaivių yra ganėtinai daugiau. Ir čia, Šiaulių oro uoste, teikiame priežiūros, techninės priežiūros ir parkavimo paslaugas“, – pažymi „AVIATIC MRO“ direktorius Artūras Liudkevičius.

Šiaulius avialinijos renkasi ir dėl pigesnių paslaugų. Para tokiam, apie 60 tonų sveriančiam orlaiviui, čia kainuoja apie 300 eurų. Vilniuje ar Kaune daugiau kaip 400, kituose Europos didmiesčiuose dar brangiau. Lėktuvai Šiauliuose bus laikomi kol baigsis karantinas. Nuostolingai dirbančiam Šiaulių oro uostui tai galimybė užsidirbti.

„Aišku, mes laukiam ir kitų orlaivių. Viena aikštelė bus nuolat laikoma tam, kad atskristų kroviniai, nes mūsų pagrindinis darbas ir būdavo su krovininiais orlaiviais. Viena iš aikštelių bus skirta kroviniams, jeigu ekstra atveju reikėtų ar medicininę įrangą, ar dar ką nors gabenti, tai mes tą aikštelę naudosime“, – sako Šiaulių Aviacijos saugumo skyriaus vadovas Algirdas Ulčinas.

Ateityje NATO bazės kaimynystėje keleivinių lėktuvų bus galima sutalpinti daugiau. Šiemet čia prasidės didžiausio Europoje orlaivių techninės priežiūros ir remonto centro statybos. Bazę statysianti įmonė žada čia investuoti apie 20 mln. eurų ir sukurti apie 1000 darbo vietų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.