Naujienų srautas

Verslas2020.03.27 16:05

Prekybos centrai džiaugiasi naujausia rekomendacija: dažnai vienas pirkėjas iššluodavo visą lentynoje esantį skystį

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.03.27 16:05

Sveikatos apsaugos ministrui Aurelijui Verygai pasirašius rekomendaciją dėl medicininių kaukių ir dezinfekcinių skysčių pardavimo ribojimo, prekybos tinklai sveikina tokį sprendimą. Anot prekybos tinklų atstovų, dezinfekcinio skysčio parduotuvėse nuolatos trūkdavo, nes žmonės jį pirkdavo milžiniškais kiekiais. 

Siekiant užtikrinti, kad dezinfekcinio skysčio ir medicininių kaukių užtektų visiems šalies gyventojams, ketvirtadienio vakarą sveikatos apsaugos ministras ir ekstremalios situacijos operacijų vadovas A. Veryga pasirašė sprendimą dėl medicininių kaukių ir dezinfekcinio skysčio pardavimo vienetų ribojimo.

A. Veryga rekomenduoja, kad parduotuvės ir kitos prekybos vietos vienam gyventojui vieno apsipirkimo metu parduotų ne daugiau kaip 50 medicininių kaukių.

Taip pat rekomenduojama parduoti ne daugiau kaip 1 taros vienetą dezinfekcinio skysčio arba, jei taros talpa mažesnė nei 1 litras arba kelis taros vienetus, kurių bendra talpa ne didesnė kaip 1 litras dezinfekcinio skysčio.

Pabandžius riboti – pasipildavo skundai

Parduotuvių tinklo „Maxima“ komunikacijos ir korporacinių reikalų departamento direktorė Ernesta Dapkienė LRT.lt teigė, kad laukė tokio sprendimo ir jam pritaria.

„Maxima dirba su keliais dezinfekcinio skysčio tiekėjais ir jų skaičius didėja. Deja, gamintojai nespėja esant dabartinei paklausai gaminti tokiais kiekiais, kokių mums reikia. Pastebime, kad klientai dezinfekcinius skysčius perka ne vienetais, o dešimtimis. Dažnai vienas pirkėjas įsigyja visą lentynoje esantį skystį, todėl vėliau atėję kiti pirkėjai šios prekės neberanda“, – sako E. Dapkienė.

Ji pažymi, kad „Maximos“ parduotuvėse riboti prekių įsigijimą buvo galima tik toms prekėms, kurios buvo parduodamos per akcijas, o pabandžius savarankiškai riboti dezinfekcinio skysčio įsigijimo vienetus – pasipildavo skundai.

„Pagal iki šiol galiojusią mūsų tvarką, kvotas galėjome taikyti tik prekėms, kurios parduodamos per akcijas. Dezinfekciniam skysčiui akcijos taikomos nebuvo, todėl iki šiol neturėjome jokio pagrindo įvesti jam kvotos. Šiuo metu jau esame gavę skundų iš klientų, kuriems parduotuvėse nebuvo leista įsigyti labai didelių kiekių dezinfekcinio, motyvuojant iš žmogiškosios pusės, kad neliks kitiems klientams. Todėl džiaugiamės Vyriausybės rekomendacija įsigyjamus šios prekės kiekius reguliuoti, nes tai mums suteikia pagrindą tai daryti“, – tikina E. Dapkienė.

Anot jos, „Maxima“ žada artimiausiu metu pradėti laikytis paskelbtų rekomendacijų.

Rekomendacijų žada laikytis ne visi

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis LRT.lt teigė, kad „Norfos“ parduotuvėse galima rasti dezinfekcinio skysčio, kuris supilstytas ir į didesnes nei 1 litro talpas (4 ir 5 litrų talpas), todėl parduotuvių tinklas žada savo pirkėjams vieno apsipirkimo metu leisti įsigyti tik po vieną indą (nepriklausomai nuo talpos).

„Žinoma, prie kiekvieno kliento policininko nepastatysim ir asmuo keletą kartų atsistojęs į eilę galės įsigyti skystį pakartotinai, tačiau vieno apsipirkimo metu jam bus parduodamas tik 1 indas“, – sako D. Ryliškis.

Anot jo, A. Verygos rekomendacijas žadama pradėti taikyti artimiausiu metu, kada bus atnaujintos parduotuvių kasų kompiuterinės programos.

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė Renata Keršienė pastebi, kad dezinfekcinio skysčio poreikis parduotuvėje išaugo daugiau nei 10 kartų, o kiekius, kuriuos pavyksta įsigyti ir pristatyti į parduotuves, pirkėjai labai greitai išperka. Todėl parduotuvių tinklas jau šią savaitę ėmė riboti dezinfekcinio skysčio pardavimus ir pirkėjams leidžia įsigyti ne daugiau 800 mililitrų.

„Jau visą šią savaitę informuojame pirkėjus apie galimybę įsigyti tik po 2 vnt. dezinfekcinio skysčio. Didžiausios dezinfekcinio skysčio buteliukai, kuriuos pavyko pastaruoju metu įsigyti iš tiekėjų, buvo 400 mililitrų. Tad vienas pirkėjas „Rimi“ prekybos centruose jų galėjo įsigyti daugiausia po 800 mililitrų. Artimiausiomis dienomis laukiame šios prekės papildymo“, – komentuoja parduotuvės atstovė R. Keršienė.

Prekybos tinklo „Lidl“ atstovas Valdas Lopeta tikina, kad sprendimo dėl dezinfekcinio skysčio įsigijimo ribojimo parduotuvių tinklas dar nėra priėmęs, o tai žada padaryti ateityje. V. Lopeta taip pat pažymi, kad šiuo metu „Lidl“ parduotuvėse dezinfekcinio skysčio nėra, kadangi jis yra labai greitai išperkamas, tačiau parduotuvė jo planuoja atsivežti jau kitą savaitę.

Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Indrė Baltrušaitienė LRT.lt teigia, kad „Iki“ per savaitę užsako apie 25 tonas dezinfekcinio skysčio prekybai, tačiau dėl padidėjusios paklausos, vis dar jaučiamas prekės trūkumas. Nepaisant to, parduotuvių tinklas nežada riboti dezinfekcinio skysčio įsigijimo kiekio.

„Bendrai vertinant, nematome būtinybės riboti dezinfekcinio skysčio pirkimą – šiomis dienomis draudimų ir taip apstu, mes pasitikime žmonių sąmoningumu. Visais atvejais, raginame savo pirkėjus pirkti atsakingai – tai, ko reikia, ir kiek reikia“, – sako I. Baltrušaitienė

„Norfoje“ medicininės kaukės atsiras jau kitą savaitę

„Norfos“ atstovas D. Ryliškis tikina, kad kol kas „Norfoje“ medicininių kaukių įsigyti nėra įmanoma. Tačiau tikimasi, kad jos prekybos lentynas pasieks jau kitą savaitę.

„Kaukės pasirodys parduotuvėse jau kitą savaitę, kadangi mūsų užsakymas jau yra Europoje, ir, jei viskas gerai, mus jos pasieks jau artimiausiu metu“, – sako D. Ryliškis bei priduria, kad rekomendacijų dėl medicininių kaukių pardavimo taip pat žadama laikytis.

Tuo metu medicininėmis kaukėmis „Maximos“ prekybos tinklas kol kas neprekiauja. „Intensyviai visame pasaulyje ieškome, kur jų galėtume įsigyti didesnį kiekį“, – LRT.lt teigia E. Dapkienė bei priduria, kad įsigijus kaukių, jos taip pat bus pardavinėjamos laikantis valstybės rekomendacijų.

Prekybos tinklo „Rimi“ atstovė R. Keršienė pastebi, kad nors „Rimi“ ir prekiauja medicininėmis kaukėmis, šiuo metu jų parduotuvės prekybos lentynose nėra. Iki šiol medicininių kaukių pardavimas nebuvo ribojamas.

Medicininėmis kaukėmis „Lidl“ parduotuvėse neprekiaujama.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi