Verslas

2015.10.03 19:26

TVF misija iš Kijevo išvyko taip ir nesusitarus dėl naujos paskolos

ELTA2015.10.03 19:26

Tarptautinio valiutos fondo (TVF) misija Kijeve darbą baigė taip ir nesusitarus su Ukrainos valdžios pareigūnais dėl naujo finansinės paramos paketo suteikimo.

Tokia informacija pateikiama oficialiame pranešime, paviešintame misijos pareigūnų po antrosios patikros, kurios metu buvo siekiama nustatyti, ar vykdo savo įsipareigojimus šalies vyriausybė pagal TVF paramos krizės metu programą.

„Buvo susitarta daugeliu klausimų. Vis dėlto valdžios pareigūnams reikia daugiau laiko, kad jie suspėtų sukonkretinti kai kurių sričių savo politinius siūlymus 2016 metams. Jie bus aptariami dar kelias ateinančias savaites“, – sakoma TVF pareiškime.

Ukraina tikėjosi, kad laukta trečioji Tarptautinio valiutos fondo paramos išmoka leis padidinti šalies aukso ir užsienio valiutos atsargas iki 15 mlrd. JAV dolerių. Šiuo metu Ukrainos užsienio valiutos atsargos sudaro per 13 mlrd. JAV dolerių.

Anot Ukrainos centrinio banko vadovės Valerijos Gontariovos, anksčiau šalies partnerių įsipareigojimuose buvo nurodoma, kad 2015–2018 metais šaliai bus sutekta 25 mlrd. JAV dolerių vertės parama. „Tokios ekonominės perspektyvos mums suteikia galimybę Ukrainoje laukti tolesnio infliacijos lygio nuosmukio“, – paaiškino pareigūnė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.