Naujienų srautas

Verslas2020.03.27 13:50

Beveik visi didieji prekybos tinklai pirmąją Velykų dieną nedirbs

atnaujinta 15.40
LRT.lt, BNS 2020.03.27 13:50

Šiemet šv. Velykų sekmadienį „Maxima“, „Lidl“, „Norfa“, „Iki“ ir „Rimi“ parduotuvės nedirbs.

„Maximos“ antrąją Velykų dieną dirbs įprastai

Pirmąją Velykų dieną visos parduotuvės, o pirmadienį, antrąją šv. Velykų dieną, parduotuvės dirbs kaip įprastai karantino laikotarpiu – nuo 9 val. iki 20 val, sakoma pranešime žiniasklaidai.

„Paskelbus karantiną, tos įmonės, kurios galėjo, leido savo darbuotojams dirbti iš namų. Didžioji dalis mūsų darbuotojų tokios galimybės neturi, nes parduotuvės turi būti atidaromos kasdien, kad mūsų pirkėjai galėtų įsigyti būtinų prekių. Tad nusprendėme, kad šiemet per Velykų sekmadienį mūsų darbuotojai galės ilsėtis ir, kiek leidžia sąlygos karantino metu, leisti laiką su šeimomis. Žinoma, pirkėjams užtikrinsime visas galimybes patogiai apsipirkti iki šios pavasario šventės ir darysime viską, kad pasiruošimas vyktų be rūpesčių“, – teigia prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė Jolanta Bivainytė.

Pasak J. Bivainytės, pastarąsias savaites stebima tokia tendencija – pirkėjų skaičius parduotuvėse mažėja, tačiau auga jų pirkinių krepšeliai.

Prekybos tinklas „Maxima“ nuo kovo 16 dienos, prasidėjus karantinui, jau sutrumpino savo parduotuvių darbo laiką nuo 9 val. iki 20 val. Šalyje karantiną pratęsus iki balandžio 13 dienos, parduotuvės ir toliau dirbs naujuoju grafiku.

„Lidl“ parduotuvės per Velykas nedirbs

Pirmąją šv. Velykų dieną, balandžio 12-ąją, nedirbs ir visos „Lidl“ parduotuvės. Sprendimą nedirbti per Velykas „Lidl“ pakartos jau trečius metus iš eilės.

Balandžio 13-ąją, pirmadienį, antrąją Velykų dieną, visos „Lidl“ parduotuvės dirbs karantino metu skelbtu darbo laiku – nuo 9 iki 20 valandos.

„Normalu, kad per šventes visi norime būti su savo šeimos nariais, tad dabar mūsų darbuotojams jau net nekyla klausimas, ar dirbsime per didžiąsias šventes – mums tai jau tapo tradicija. Džiugu, kad mūsų darbuotojai turės progą šią pavasario šventę sutikti su artimaisiais“, – sako „Lidl Lietuva“ direktorius Radostin Roussev-Peine.

Taip pat nedirbs „Norfa“, „Iki“ ir „Rimi“

Kaip rašoma „Iki“ pranešime žiniasklaidai, „Iki“ prekybos tinklas taip pat nusprendė nedirbti pirmąją šv. Vekykų dieną.

„Šiandien mūsų parduotuvių darbuotojai dirba ekstremaliomis sąlygomis, dėl nuolat kintančios situacijos patiria didelius krūvius. Kuomet didelė dalis žmonių turi galimybę dirbti iš namų, mūsų kolegos kiekvieną dieną ir toliau eina į darbą, kad visi būtume tikri galintys apsipirkti pagal savo poreikius. Priėmėme sprendimą šiuo įtemptu laikotarpiu suteikti jiems galimybę pailsėti, praleisti laiko su šeima. Visi pirkėjai tikrai turės galimybę apsipirkti ir pasiruošti šventėms, nes šiuo laikotarpiu ir taip pirkėjus skatiname planuoti savo pirkinius ir apsipirkti ilgesniam laikui“, - sako Indrė Baltrušaitienė, „Iki“ komunikacijos vadovė.

„Norfos“ parduotuvės nedirbs Velykų sekmadienį, anksčiau baigs darbą šeštadienį, balandžio 11 dieną, taip pat kiek vėliau pradės darbą pirmadienį, balandžio 13 dieną.

„Šeštadienį dirbsime iki aštuonių vakaro, tai yra, sutrumpintu darbo laiku, kad žmonės grįžtų namo anksčiau, sekmadienį nedirbame išvis, pirmadienį pradedame dirbti nuo aštuonių“, – BNS sakė „Norfos“ atstovas Darius Ryliškis.

„Rimi“ taip pat pranešė, kad pirmąją Velykų dieną parduotuvės nedirbs, o balandžio 13 dieną visos dirbs karantino meto darbo grafiku.

„Rimi Lietuvos“ Prekybos centrų valdymo vadovė Irina Miklienė teigia, kad parduotuvių darbuotojai ypač pajuto koronaviruso situacijos rimtumą, tad jiems Velykų sekmadienį suteikiamas poilsis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi