Verslas

2015.10.05 22:21

Turistus iš Rusijos Lietuvos kurortuose keičia svečiai iš kitų šalių

BNS 2015.10.05 22:21

Druskininkuose ir Birštone šiemet sumažėjo turistų iš Rusijos, tačiau tai kompensavo išaugę poilsiautojų srautai iš Lietuvos, Latvijos ir Izraelio.

Kai kurios kurortų sanatorijos džiaugiasi pritraukiančios vis daugiau turistų iš Skandinavijos šalių.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis BNS sakė, kad šių metų pirmąjį pusmetį bendras turistų skaičius augo.

„Geopolitinė situacija davė savo vaisius, tačiau tai kompensuoja Lietuva“, – sakė R. Palionis.

Užsieniečių kurorte sumažėjo 12 proc., tačiau 14,8 proc. padaugėjo į Druskininkus atvykusių lietuvių. Rusijos turistų sumažėjo 44 procentais, pastebimas ir 12,4 procento sumažėjęs vokiečių srautas. Tačiau latvių atvyko 31 procentu daugiau, taip pat Druskininkai sulaukė 25,5 proc. daugiau turistų iš Izraelio. Pasak R. Palionio, stulbina net 52 procentais išaugęs lankytojų srautas iš kitų šalių – pavyzdžiui, Švedijos, Čekijos, Slovakijos.

„Pusmetis rodo, kad srautas nemažėja, tiktai nedžiugina tai, kad mūsų turistai ir apskritai šio laikmečio turistai ilsisi, nakvoja, turistauja trumpiau negu anksčiau“, – apibendrino jis.

Birštono turizmo informacijos centro direktorė Rūta Kapačinskaitė sakė, kad didelių pokyčių kurortas nepajuto, nes į jį atvykstančiųjų didžiąją dalį iki šiol sudarė lietuviai.

„Jeigu kalbama apie Rusijos rinką, mūsų padėtis yra šiek tiek geresnė vien dėl to, kad pagrindinis kurorto klientas yra lietuvis. Užsieniečių procentinė išraiška yra šiek tiek mažesnė. Nepaisant to, ir lietuvaičių daug daugiau šiais metais atvyko, ir užsienio šalių svečių“, – sakė R. Kapačinskaitė.

Jos teigimu, maloniai nustebino pagausėję turistų srautai iš Lenkijos, kurie paskutinius metus traukėsi. Taip pat atvyksta daugiau skandinavų, latvių.

Panašią informaciją BNS pateikė ir šiuose kurortuose įsikūrusių viešbučių ir gydyklų atstovai: jie pastebi sumažėjusį lankytojų iš Rusijos srautą, bet sako sulaukiantys daugiau lankytojų iš kitų kaimyninių šalių, Skandinavijos.

„Latvijos piliečių apsilanko maždaug trečdaliu daugiau nei 2014 metais. Taip pat jaučiame ir svečių iš Baltarusijos vis aktyvesnį domėjimąsi sveikatinimo procedūromis Druskininkuose, be to, mūsų nuolatiniai svečiai iš Izraelio nepamiršta mūsų procedūrų ir atvyksta pas mus atsiveždami ir jaunąją kartą sveikatintis į Druskininkus. Galime pasidžiaugti ir dažniau girdima prancūzų kalba bei sutinkamais svečiais iš Skandinavijos šalių – jų susidomėjimą po truputį jaučiame, tikimės, kad jis nenuslūgs. Sulaukiame ir lankytojų iš Vokietijos, Ukrainos, Pietų Korėjos, Jungtinės Karalystės ir kitų šalių“, – BNS informavo Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ atstovė Jūratė Vaitkevičiūtė.

Druskininkuose įsikūrusio viešbučio „Violeta“ atstovo Mindaugo Matulevičiaus teigimu, dauguma svečių iš Rusijos yra nuolatiniai svečiai, todėl jų sumažėjimo įstaiga nepajuto: jų užsakymai sudaro apie 80 procentų visų užsakymų žiemos švenčių laikotarpiui. Tačiau viešbutyje pastebimas išaugęs baltarusių, ukrainiečių ir latvių susidomėjimas, naujų klientų tikimasi pritraukti iš Skandinavijos šalių.

Į Druskininkų ir Birštono kurortuose įsikūrusią „Eglės“ sanatoriją per devynis šių metų mėnesius atvyko net 480 proc. daugiau klientų iš Švedijos ir Norvegijos nei praeitais metais per tą patį laikotarpį.

„Šiuo metu aktyvesniais reklamos veiksmais formuojami ir srautai iš Vokietijos. Nors augimas kol kas nežymus, bet iš šios šalies atvyksta vis daugiau klientų, kurie orientuojasi į brangesnes paslaugas ir išleidžia mūsų šalyje daugiau pinigų“, – sanatorijos pranešime cituojamas rinkodaros direktorius Edgaras Briedys.

Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį į Lietuvą atvyko 38,7 proc. mažiau rusų turistų nei praėjusiais metais tuo pačiu metu.