Verslas

2020.03.26 17:03

JAV muša rekordus – besikreipiančiųjų bedarbio pašalpos skaičius šoktelėjo iki 3,2 mln.

LRT.lt, ELTA2020.03.26 17:03

JAV ir toliau plintant koronavirusui, šalies valdžia praneša apie precendento neturintį kilimą besikreipiančiųjų bedarbio pašalpos. Tokių asmenų skaičius per savaitę šoktelėjo iki 3,2 mln. – dvigubai daugiau, nei buvo tikėtasi (1,6 mln.).

Iš viso iki kovo 21 d. 3,28 mln. amerikiečių kreipėsi dėl nedarbo draudimo, nors dar prieš 2 savaites šis skaičius viso labo siekė vos 211 tūkst. (bene žemiausiais besikreipiančiųjų bedarbio pašalpos skaičius per pusę amžiaus), – rašo „Bloomberg“.

Palyginimui, 2009 metų finansų krizės metu tokių asmenų buvo apie 650 tūkst. Vadinasi, besikreipiančiųjų bedarbio pašalpos padaugėjo kone 5 kartus.

„Tai rodo nuosmukio dydį ir jo greitį. Tai rodo neįprastą šio nuosmukio pobūdį – tai staigus pasinėrimas į recesiją, palyginti su ankstesniais nuosmukiais, kurie išsitęsdavo laike. Tikėtina, kad galime turėti labai didelius skaičius ir toliau kelias ateinančias savaites“, – Bloomberg sakė banko „Bank of America“ ekonomistas Michellas Meyersas.

Trečiadienį JAV Senatas patvirtino 2 trln. dolerių ekonomikos gelbėjimo paketą, kuriame taip pat numatyta gerokai padidinti nedarbo išmokas ir taip sumažinti koronaviruso pandemijos padarinius.