Naujienų srautas

Verslas2020.03.26 17:03

JAV muša rekordus – besikreipiančiųjų bedarbio pašalpos skaičius šoktelėjo iki 3,2 mln.

LRT.lt, ELTA 2020.03.26 17:03

JAV ir toliau plintant koronavirusui, šalies valdžia praneša apie precendento neturintį kilimą besikreipiančiųjų bedarbio pašalpos. Tokių asmenų skaičius per savaitę šoktelėjo iki 3,2 mln. – dvigubai daugiau, nei buvo tikėtasi (1,6 mln.).

Iš viso iki kovo 21 d. 3,28 mln. amerikiečių kreipėsi dėl nedarbo draudimo, nors dar prieš 2 savaites šis skaičius viso labo siekė vos 211 tūkst. (bene žemiausiais besikreipiančiųjų bedarbio pašalpos skaičius per pusę amžiaus), – rašo „Bloomberg“.

Palyginimui, 2009 metų finansų krizės metu tokių asmenų buvo apie 650 tūkst. Vadinasi, besikreipiančiųjų bedarbio pašalpos padaugėjo kone 5 kartus.

„Tai rodo nuosmukio dydį ir jo greitį. Tai rodo neįprastą šio nuosmukio pobūdį – tai staigus pasinėrimas į recesiją, palyginti su ankstesniais nuosmukiais, kurie išsitęsdavo laike. Tikėtina, kad galime turėti labai didelius skaičius ir toliau kelias ateinančias savaites“, – Bloomberg sakė banko „Bank of America“ ekonomistas Michellas Meyersas.

Trečiadienį JAV Senatas patvirtino 2 trln. dolerių ekonomikos gelbėjimo paketą, kuriame taip pat numatyta gerokai padidinti nedarbo išmokas ir taip sumažinti koronaviruso pandemijos padarinius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi