Naujienų srautas

Verslas2020.03.26 13:23

Konkurencijos taryba : „Senukai“ ir kitos įmonės nesitarė dėl kainų

BNS 2020.03.26 13:23

Konkurencijos taryba nutraukė prieš dvejus metus pradėtą tyrimą dėl septynių Lietuvos ir Latvijos statybos, remonto ir buities prekių prekybos įmonių galimų neteisėtų susitarimų.

„Institucijos ekspertai nenustatė aplinkybių, kurios leistų pripažinti, kad minėti ūkio subjektai būtų sudarę draudžiamus susitarimus“, – pranešė taryba.

Tyrimas pradėtas 2018-ųjų balandį, jo metu aiškintasi, ar Lietuvos ir Latvijos įmonės „Tikkurila“, „Kesko Senukai Lithuania“, „Kesko Senukai Digital“, „Ermitažas“, „DAW Lietuva“ ir „Topcolor“ galėjo tarpusavyje derinti prekių kainas ar atlikti kitus konkurenciją ribojančius veiksmus.

Daugiau detalių apie anksčiau įtartus pažeidimus taryba nenurodo.

2018-ųjų spalį „Kesko Senukai“ kreipėsi į teismą dėl tarybos veiksmų, tačiau nekomentavo tyrimo. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas (LVAT) tuomet skundą priimti atsisakė.

2017 metais taryba nustatė, kad bendrovės „Depo“, „Kesko Senukai Latvia“ ir „Kurši“ sudarė kartelinį susitarimą ir dirbtinai koregavo kainas, parduodamos gipso, kalkių cemento ir kitų rūšių produktus. Bendrovėms tuomet skirta bendra 5,8 mln. eurų bauda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi