Naujienų srautas

Verslas2020.03.26 11:11

Lietuvos oro uostai: ketvirtadienį dar laukiama atskrendančiųjų, nuo kovo pabaigos darbuotojams – dalinė prastova

Dėl koronaviruso uždarius valstybių sienas ir oro bendrovėms nutraukiant skrydžius, Vilniaus oro uoste ketvirtadienį nenusileis nė vienas keleivinis orlaivis, BNS pranešė Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas. Anot jo, oro uoste bus priimami tik krovininiai lėktuvai.

Pasak T. Vasiliausko, tai pirmas kartas per visą oro uosto istoriją, kai jame nebus aptarnautas nė vienas keleivinis lėktuvas. Išimtis buvo tik 2017 metų vasarą, kai maždaug mėnesį buvo atnaujinamas kilimo-tūpimo takas.

Tuo metu Kaune ketvirtadienį, 20 valandą, turėtų nusileisti vienas užsakomasis lėktuvas iš Oslo, kol kas nėra žinoma, kiek žmonių juo atskris. Keleivinių orlaivių taip pat nebus ir Palangos oro uoste.

Iki kovo 27 dienos į Lietuvą specialiais reisais dar pargabenami Lietuvos piliečiai iš užsienio šalių.

Lietuvos oro uostai patikino išsaugosiantys darbuotojams darbo vietas.

„Lietuvos oro uostų organizacijos tikslas – išlaikyti visas darbo vietas ir drauge užtikrinti veiklos tęstinumą“, – sakė Lietuvos oro uostų atstovas Tadas Vasiliauskas.

Nuo kovo 31 d. iki gegužės 31 d. visiems Lietuvos oro uostų darbuotojams bus dalinė prastova.

„Tai reiškia, kad bus dirbama 25 valandas per savaitę, t. y. 15 valandų per savaitę mažiau nei įprasta. Darbo užmokestis, mūsų skaičiavimais, sieks apie 78 proc. įprasto atlygio per mėnesį“, – LRT.lt paaiškino T. Vasiliauskas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi