Naujienų srautas

Verslas2020.03.25 23:44

ES ministrai paragino dėl koronaviruso skirti tikslinę paramą žemės ūkiui ir žuvininkystei

BNS 2020.03.25 23:44

Europos žemės ūkio ir žuvininkystės ministrai trečiadienį paragino skirti tikslinę paramą jų sektoriams, siekiant sumažinti koronaviruso pandemijos poveikį.

Ši parama turėtų papildyti kitas, jau anksčiau Europos Komisijos antikrizines priemones.

Ministrai, dėl epidemijos metu galiojančių judėjimo suvaržymų diskutavę vaizdo ryšiu, sakė, kad maisto produktų tiekimo grandinės kol kas laikosi, bet grėsmės joms didėja.

Užsidarant valstybių sienoms, stingant darbininkų ūkiuose, nebeveikiant restoranams ir laikantis karantino patiriamas didėjantis spaudimas, perspėjo jie.

Nors Komisija įgalioja valstybes nares teikti pagalbą, taip pat žemės ūkio ir žuvininkystės įmonėms, „aišku, kad reikalingos papildomos specifinės ir tikslinės priemonės, siekiant palaikyti ES žemės ūkio ir žuvininkystės sektorių, atliepiant į specifinius šalių poreikius“, sakoma ministrų bendrame pranešime.

Jie rekomenduoja keletą priemonių, pavyzdžiui, sušvelninti patikrinimų vietoje tvarką, padaryti lankstesnį finansavimą pagal ES Bendrąją žemės ūkio politiką ir leisti išankstinius mokėjimus.

Kalbant apie žuvininkystės sektoriui, ministrai pasiūlė panašiai sušvelninti Europos jūrų ir žuvininkystės fondo taisykles bei leisti mokėti kompensacijas už sustabdytą veiklą.

ES žemės ūkio komisaras Januszas Wojciechowskis atskirame pranešime nurodė, kad Europos žemės ūkis „patiria precedento neturinčią krizę“.

Jis sakė atkreipęs dėmesį į trečiadienio pasitarime išsakytus perspėjimus ir pridūrė: „Esame pasiruošę prireikus imtis tolesnių veiksmų.“

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi