Naujienų srautas

Verslas2015.10.02 16:25

A. Butkevičius: naujas dujotiekis turės didelę reikšmę ne tik Lietuvai

Lietuvos energetinio saugumo garantas – Suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalas – nuo šiol dujas galės tiekti ir kaimynams – latviams, estams ar kitų šalių vartotojams. Tokią galimybę atveria penktadienį pradedantis veikti dujotiekis nuo Klaipėdos į Kuršėnus. Jo nauda neabejojo ir premjeras Algirdas Butkevičius, ir energetikos ministras Rokas Masiulis.

Algirdas Butkevičius penktadienį, dalyvaudamas magistralinio dujotiekio pabaigtuvių ceremonijoje, džiaugėsi, jog dar vienas svarbus infrastruktūrinis projektas užbaigtas sėkmingai ir turės didelę reikšmę ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių energetikos sektoriams.

„Atidarome dar vieną strateginį objektą – 110 kilometrų ilgio dujotiekį, kuris driekiasi per Klaipėdos, Plungės, Telšių, Rietavo ir Šiaulių rajonų savivaldybes. Dabar Lietuva turės dar didesnes galimybes, didesnius pajėgumus transportuoti dujas“, – sakė vyriausybės vadovas ir dėkojo visiems, prisidėjusiems prie projekto įgyvendinimo už operatyviai atliktą darbą.

Gerų emocijų netrūko ir energetikos ministrui Rokui Masiuliui.

„Pastačius Klaipėdos–Kuršėnų dujotiekį, mes galėsime šimtu procentų panaudoti savo suskystintųjų gamtinių dujų terminalą, tiek tiekdami dujas Lietuvos vartotojams, tiek visoms kitoms šalims, kurios iš mūsų dujas pirks – Latvijai, Estijai, galėsime ir Baltarusijai, o kai turėsime jungtį su Lenkija - ir lenkams. Jau dabar mes galėtume tai daryti, bet latviai dar papildomai tobulina savo dujų sistemą. Ką dar įdomu pažymėti, kad mums ne tik pavyko šį projektą padaryti per rekordinį laiką , bet dar ir pavyko sutaupyti apie 3 milijonus eurų. Tai dar kartą parodo, kad projektus daryti mes mokame“, – LRT RADIJUI telefonu teigė R. Masiulis.

Nedidelio pralaidumo dujų vamzdis šioje atkarpoje buvo ir anksčiau. Investavus 63,7 milijonų eurų, 110 kilometrų atšaka pastiprinta 80 centimetrų skersmens magistralinio dujotiekio vamzdžiu, kuriuo iš terminalo bus galima gabenti iki 80 procentų visoms Baltijos valstybėms reikalingų dujų. Energetikos ministras pastebi, kad naujasis dujotiekis ne tik išspręs terminalo dujų saugojimo problemą – dabar jos galės pasiekti Inčukalnio dujų saugyklą Latvijoje, bet ir didins dujų eksporto iš Lietuvos galimybes.

Šio projekto svarbą ne tik Lietuvai, bet ir Baltijos šalių regionui pripažino Europos Komisija, skirdama 27,6 mln. eurų finansinę statybos darbams finansuoti pagal ES infrastruktūros tinklų priemonę (CEF). Be to, pagal tarpvalstybinę Projekto sąnaudų paskirstymo procedūrą, dalį investicijų finansuoja Latvijos gamtinių dujų perdavimo sistemos operatorius.

Dujotiekis buvo nutiestas per 27 mėnesius.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi