Naujienų srautas

Verslas2020.03.25 10:36

Apsisprendė ir „Rimi“: srautus apsauginiai reguliuos kol kas tik 7 parduotuvėse

Dėl pirmadienio vakare sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos sprendimo riboti srautus prekybos centruose, nuo vakar daugelyje parduotuvių pirkėjai buvo pasitinkami jau prie lauko durų. Kokių veiksmų imsis šiandien apsisprendė ir „Rimi“ prekybos tinklas.

LRT.lt primena, kad įvairūs prekybos tinklai ėmėsi priemonių. Visi kalbinti prekybininkai teigė, kad nuo šiol darbuotojai dirbs su kaukėmis, prie kasų prileis tik po vieną žmogų, o žmonių srautus reguliuos apsaugos darbuotojai. Dėl to prie kai kurių parduotuvių jau vakar nusidriekė eilės.

Tuo metu „Rimi“ pasitelkti apsaugos darbuotojus srautų reguliavimui nusprendė tik 7 parduotuvėse.

„Rimi“ prekybos centrai yra vieni erdviausių – didžiausi pagal plotą, tenkantį vienam pirkėjui. Antra, dėl karantino šalyje įvedimo, šiuo metu pirkėjų srautai parduotuvėse yra 30-40 proc. mažesni nei įprastai. Atitinkamai, pirkėjų spūstys parduotuvėse nebesusidaro. Vis tik, atlikę pirkėjų srautų analizę, identifikavome septynias pirkėjų itin pamėgtas parduotuves, kuriose galimi didesni pirkėjų susibūrimai dėl mažesnio šių parduotuvių ploto.

Šiose parduotuvėse nuo rytojaus budės apsaugos darbuotojai, kurie stebint padidėjusį pirkėjų skaičių, reguliuos jų srautus, t. y. gali paprašyti palaukti prie įėjimo į parduotuvę. Nuolat stebėsime visų parduotuvių pirkėjų srautus. Tam turime patogius nuotolinius įrankius. Prireikus pirkėjų srautų reguliavimą įvesime ir kitose parduotuvėse“, – sakė bendrovės viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė.

Taip pat visose „Rimi“ parduotuvėse prie įprastų ir savitarnos kasų ant grindų jau suklijuotos 1 metro atstumą žyminčios juostos, padedančios pirkėjams išlaikyti saugų atstumą vienas nuo kito. Taip grindys sužymėtos sveriamos produkcijos – šviežios mėsos, žuvies, konditerijos – skyriuose.

Nors nuo antradienio pagal nutarimą yra uždraudžiama apsipirkti didesnei nei 2 asmenų grupei, o šeimos nariai turi apsipirkinėti po vieną, R. Keršienė sako, kad papildomai to prekybos tinklas neprižiūrės ir nereguliuos: „Ši pareiga numatyta pirkėjams, ne prekybos centrui. Tikimės pirkėjų sąmoningumo.“

Apskritai ji teigė, kad net nelaukdami privalomų nurodymų, dėjome visas pastangas užtikrinti savo darbuotojų ir pirkėjų saugumą. Kartu su būtinų prekių užtikrinimu gyventojams, šiuo metu tai mums yra svarbiausia.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi