Verslas

2020.03.24 23:07

Kaimo turizmas tiesia pagalbos ranką medikams – norinčius izoliuotis priims nemokamai

LRT.lt2020.03.24 23:07

Lietuvos kaimo turizmo asociacijos sodybos pasiruošusios prisidėti prie pagalbos medikams ir priimti juos saviizoliacijai nemokamai. 

Šiomis dienomis vis daugiau medikų dėl turėtų kontaktų su susirgusiaisiais COVID-19 prireikia saviizoliuotis 14 dienų, rašoma asociacijos pranešime žiniasklaidai.

Medikai susiduria su dideliu stresu dėl savo ir savo šeimos sveikatos, o dažnas net neturi vietos, kur galėtų saugiai išbūti atskirai nuo šeimos ir artimųjų. Gandro ženklu pažymėtos sodybos visoje Lietuvoje pasiruošusios priimti medikus saviizoliacijai be jokio mokesčio, nurodo pranešimo autoriai.

Nuošaliose vietovėse, prie upių, ežerų ir miškuose įsikūrusios kaimo turizmo sodybos, svečius priimančios atskiruose nameliuose dėl minimalaus kontakto su kitais žmonėmis ypač gerai tinka saviizoliacijai ir atokvėpiui.

Lietuvos kaimo turizmo asociacijai priklausančios sodybos yra patikimos ir socialiai atsakingos, sodybų komforto sąlygos yra patikrintos ir įvertintos suteikiant joms kvalifikacinę kategoriją, kuri žymima gandro ženklu. Asociacija teikia sodyboms rekomendacijas ir pagalbą kaip dirbti karantino sąlygomis.

Sodybos aktyviai ginkluojasi apsaugos ir dezinfekcijos priemonėmis, koreguoja įsiregistravimo ir išsiregistravimo procedūras bei svečių judėjimo sodybos viduje ir teritorijoje galimybes siekiant kaip galima labiau apriboti fizinio kontakto tikimybę. Sudaromos sąlygos daugiau laiko leisti lauke, miške, perstatomi lauko baldai, rekomenduojami pasivaikščiojimo maršrutai.

„Kaimo turizmo situacija šiandien tikrai prasta, atšaukinėjamos išankstinės rezervacijos, sodybos nebegali priimti žmonių grupių, organizuoti renginių. Sodybos negauna pajamų, o tai ypač sudėtinga pavasarį, kai žiemos sezono išgyvenimui visi rezervai jau praktiškai išnaudoti.

Tačiau mes suprantame, kad dabar yra tas laikas, kai kiekvienas turi prisidėti tuo, kuo gali. Mes turime šiuo metu laisvas sodybas ir esame pasiruošę priimti medikus, kuriems tenka saviizoliuotis dėl turėtų kontaktų su sergančiaisiais. Tai mūsų pilietinė pareiga.“ – kalbėjo Lietuvos kaimo turizmo asociacijos prezidentė dr. Agnė Vaitkuvienė.