Verslas

2013.02.06 23:03

Naujasis uosto direktorius: auksinius kiaušinius dedančios vištelės skriausti nederėtų

Darbą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje pradėjęs naujasis generalinis direktorius Arvydas Vaitkus sako didžiausią dėmesį skirsiąs uosto infrastruktūros plėtrai. Jis žada tęsti pradėtus darbus, išskyrus Šventosios uosto gilinimą. 

Darbą Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijoje pradėjęs naujasis generalinis direktorius Arvydas Vaitkus sako didžiausią dėmesį skirsiąs uosto infrastruktūros plėtrai. Jis žada tęsti pradėtus darbus, išskyrus Šventosios uosto gilinimą.

Naujasis Uosto direkcijos vadovas sako, kad ji nėra vien rinkliavų surinkimo įmonė. Svarbiausia užduotis – kuo didesnė infrastruktūros plėtra. Didžiausią dėmesį žadama skirti suskystintųjų gamtinių dujų terminalui.

„Jau kalbėjau su direkcijos vadovais apie tai, kad koncentruoti dėmesį visų pirma čia, kad valstybė nebeprarastų lėšų. Gaila pastebėti, kad kai kurie darbai vėluoja, bet aš manau, kad su šia kompetentinga komanda mes tuos darbus pavysime ir padarysime laiku“, – teigė A. Vaitkus.

Įpareigojimas dalį pelno pervesti į valstybės biudžetą, A. Vaitkaus nuomone, Uosto direkcijai žalingas – stabdo investicijas. Esą dėl to šiemet netekta 34 mln. litų. 

„Atsipirkimas vyksta per 2,5 metų. Aš norėčiau išgirsti Lietuvos mastu, kur kitose dalyse, projektuose yra toks geras atsipirkimas. Jeigu yra struktūra, tranzitinis mazgas, makroekonominis vienetas, kuris duoda auksinius kiaušinus, tai tos auksinės vištelės skriausti nevalia“, – kalbėjo Klaipėdos uosto direkcijos generalinis direktorius 

Pasak naujo vadovo, dėl Šventosios uosto gilinimo reikia vadovautis mokslininkų išvadomis. Jie ne kartą yra pabrėžę, kad atgaivinti šį uostą galima tik pastačius moluUs, kurie apsaugotų įplauką nuo užnešimo smėliu.

„Manyčiau, kad to uosto atstatymas turėtų būti taip ir vykdomas. Bus siekiama gauti Europos Sąjungos lėšas per kitą programavimo dokumentą nuo 2014 iki 2020 metų. Gavus tas lėšas, visomis išgalėmis sieksime tą uostą atstatyti“, – sakė A. Vaitkus.

„Šiuo metu vyksta pasiūlymų vertinimas techninio projekto rengėjui parinkti. Gauti 4 pasiūlymai, aiškinamės dėl kvalifikacijos, ir sutartį planuojame pasirašyti vasario pabaigoje. Tuomet bus pradėtas rengti techninis projektas, kuris numatytas viso uosto atstatymui“, – aiškino Šventosios uosto direktorė Airida Čėsnienė.

Prieš pora metų išvalius ir išgilinus Šventosios uostą, gylis vidinėje akvatorijoje išliko toks pat – 2–3 metrai. Tačiau įplauka smėliu buvo užnešta po 10 dienų. Dabar įplaukti į Šventosios uostą gali tik maži žvejų laiveliai.

Keli nesėkmingi bandymai išvalyti įplauką jau kainavo apie milijoną litų.