Verslas

2020.03.24 17:46

G7 žada „daryti viską, kas būtina“, kad atkurtų pasaulio ekonomikos augimą

ELTA 2020.03.24 17:46

Didžiojo septyneto (G7) šalių finansų ministrai ir centrinių bankų vadovai pažadėjo „daryti viską, kas būtina“, kad apsaugotų darbo vietas ir ekonomiką nuo problemų, kurias sukėlė koronaviruso pandemija.

Pareigūnų teigimu, jie bendradarbiauja ties „reikšmingais ir visapusiškais ekonominiais paketais“, kad padėtų bendrovėms sumažinti koronaviruso poveikį verslui.

„Darysime viską, kas būtina, kad atkurtume pasitikėjimą ir ekonomikos augimą bei apsaugotume darbo vietas, verslus ir finansų sistemos atsparumą“, – sakoma G7 pranešime.

JAV akcijų rinkos atsigavo, o „Dow Jones“ akcijų indeksas šoktelėjo 6,7 proc., investuotojams tikintis, kad JAV Kongresas greitai priims trilijoninį ekonomikos gelbėjimo paketą.

Praėjusią savaitę G7 šalių – Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Kanados, Vokietijos, Italijos, Japonijos ir Jungtinių Valstijų – lyderiai išplatino panašų pranešimą, kuriame žadėjo apsaugoti ekonomiką ir įspėjo, kad koronaviruso protrūkis kelia „didžiulę grėsmę pasaulio ekonomikai“.

Atrodo, kad perspėjimai pastvirtins, nes ekonomistai prognozuoja, kad pasaulio ekonomika šiemet gali susitraukti 1,5 proc., o pesimistiškiausias scenarijus prognozuoja JAV net 14 proc. susitraukimą.

Antradienio pranešime G7 šalių atstovai paragino visas šalis imtis „likvidumo ir fiskalinės plėtros“ priemonių ir pabrėžė, kad kiekvieną savaitę koordinuos savo valstybių veiksmus šioje srityje.

„Žadame laikytis skatinamųjų politikos priemonių tiek, kiek reikės ir esame pasirengę imtis tolesnių veiksmų, naudodamiesi visai instrumentais pagal mūsų turimus įgaliojimus“, – teigiama pranešime.