Naujienų srautas

Verslas2015.10.02 08:41

Į parodą „Rinkis prekę lietuvišką“ – ne tik gaminių, bet ir verslumo pamokų

ELTA 2015.10.02 08:41

Spalio 2–4 dienomis Kauno „Žalgirio“ arenoje vyks 7-oji Lietuvoje gaminamų prekių paroda „Rinkis prekę lietuvišką“.

Šiemet parodoje savo produkciją pristatys 150 maisto, lengvosios pramonės, kosmetikos ir buitinės chemijos, statybos bei baldų įmonių. Veiks vidaus ir lauko ekspozicijos. Tikimasi, kad per tris parodos dienas ją aplankys per 30 tūkst. lankytojų.

Pirmą kartą parodos metu vyks molio dirbtuvės, kurias pristatys keramikinių dirbinių gamintoja „Askovita“. Parodos lankytojai turės galimybę savo rankomis pajausti, kaip molis tampa plastiška, lipdymui tinkančia medžiaga, po to naudingu daiktu, ir galiausiai preke, kurią galima parduoti.

Kaip ir pernai, Žemės ūkio ministerija į savo stendą „AuGink savo kraštą“ pristatyti savo sėkmės istorijų kvies kitus parodos dalyvius. „AuGink savo kraštą“ – tai pilietinė iniciatyva, kurios tikslas yra atkreipti vartotojų dėmesį į sveiką ir kokybišką vietinę produkciją bei skatinti verslumą.

Anot „Ekspozicijų centras“ generalinio direktoriaus Eriko Piskunovo, lietuviškos produkcijos pasiūla ir paklausa pradeda eiti koja kojon.

„Jeigu anksčiau vietos gamintojai stokojo vidaus rinkos paklausos, tai pastaraisiais metais to jau nėra. Vis daugiau žmonių vertina vietinę produkciją, jos kokybę, saugumą, išskirtinumą. Šis suvokimas taip pat skatina žmones patiems imtis verslo, kažką kurti ir parduoti. Pastaraisiais metais Lietuvoje ženkliai padaugėjo smulkių gamintojų, kurie sėkmingai auga ir vis drąsiau savo produkciją pristato mūsų organizuojamuose parodose“, – sakė E. Piskunovas.

Kaip ir kasmet, geriausi parodos produktai maisto pramonės, lengvosios pramonės, kosmetikos ir buitinės chemijos bei baldų pramonės kategorijose bus įvertinti parodos aukso medaliais ir diplomais. Apdovanojimai bus įteikiami per oficialų parodos atidarymą penktadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi