Verslas

2020.03.24 13:43

Veryga apie kaukių perpardavinėtojus: tai puota maro metu

Jonas Deveikis, LRT.lt 2020.03.24 13:43

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikina, kad medicinines kaukes ar respiratorius patartina dėvėti visiems, einantiems į lauką, o kaukių perpardavinėtojus lygina su tais, kurie puotauja maro metu. Todėl, anot A. Verygos, jau trečiadienį bus parengti teisės aktai, reguliuojantys medicininių prekių kainas.

Antradienį spaudos konferencijos metu A. Veryga pažymėjo, kad šalyje pradėjus plisti korornavirusui, medicininių kaukių kainos išaugo šimtus kartų.

„Visi matėme tuos skelbimus, kada kaukės brango jei ne dešimtimis, tai net ir šimtais kartų. Tai švelniai tariant yra nemoralus elgesys šios sudėtingos visuomenei situacijos akivaizdoje. Vaizdingai galima tai pavadinti – vyksta puota maro metu“, – sako A. Veryga.

Jis pažymi, kad Teisingumo ministerija yra parengusi teisės aktų projektus, kuriais siūloma gyvybiška svarbių prekių kainas reguliuoti arba fiksuoti.

„Jų tikslas yra esant tokioms sąlygoms užsitikrinti, kad nebūtų piktnaudžiaujama prekėmis, kurios šiuo metu gyventojams yra gyvybiškai būtinos“, – tikina A. Veryga.

Anot jo, Teisingumo ministerija projektą, dėl gyvybiškai svarbių prekių kainų reguliavimo, pristatys trečiadienį Vyriausybėje.