Verslas

2020.03.24 08:32

Karantino metu pensijos senoliams dalinamos per ištiestos rankos atstumą

Pirmadienį Lietuvos paštas baigė dalyti pensijas. Senoliams sunerimus, ar kartu su pinigais neatkeliaus virusas, pensijos atiduotos vokeliuose, per ištiestos rankos atstumą.

Paskelbus karantiną keičiasi ir siuntų pristatymo pobūdis, jos perkeliamos į paštomatus. Labiau kontakto vengia ir socialiniai darbuotojai, atnešę maisto produktų ar vaistų, kviečia juos pasiimti lauke.

Kaune dirbanti laiškininkė Alesė Kuprienė kaip įprasta dviračiu suka į gyventojų kiemus. Tačiau kitaip nei ankščiau, net ir kviečiama į vidų nebeužeina. Moteris pasakoja, kad paskelbus karantiną, kai kurie gyventojai saugodamiesi prašo laiškus palikti už durų.

„Yra visokių atvejų, paprašo kad palaukčiau kol užsidės pirštines, ar pasiims savo maišelį, visokių atvejų yra. Pirmiausia nuėję mes klausiam ar jie nėra saviizoliacijoje, nes tas kontakto turėjimas nesinori ir mums jo turėti“, – sako laiškininkė.

Pirmadienį Lietuvos paštas baigė išnešioti pensijas. Vengiant kontakto jos buvo dedamos į voką ir kartu su kvitu paduodamos per ištiestos rankos atstumą. Pensininkų buvo prašoma pasirašyti savu rašikliu.

„Paduodamos vokelyje ir laikomes saugaus atstumo. Jeigu ankščiau ypač kaimuose pakviesdavo į namus laiškininką senjorą, dabar to negalima daryti ir laiškininkai atsisako eiti į namus, taip ir turi jie daryti“, – nurodo Lietuvos pašto atstovė Vaida Budrienė.

Vengiant kontakto keičiasi ir siuntų pristatymo pobūdis. Visos siuntos, kurios turi užrašytą mobiliojo telefono numerį perkeltos į paštomatus. Net ir atvažiavus prie namų, jei siunta mažesnė, ji dedama į pašto dėžutę.

„Realiai siuntų padaugėjo dvigubai, dabar panašiai kaip ir per Kalėdas vežam. Ypač padaugėjo į gyvenamuosius namus, į įmones sumažėjo, o į privačius namus, daugiabučius daug vežam“, – pasakoja kurjeris Adomas Bartušis.

Darbo pobūdį teko pakeisti ir socialiniams darbuotojams. Uždarius dienos centrus, jų lankytojams Kaune nuspręsta į namus atvežti šilto maisto.

Vengiant kontakto, pasiimti maisto senoliai telefono skambučiu kviečiami į lauką.

Socialinių paslaugų centras kreipėsi į artimuosius, kad pasirūpintų tais, kuriems paslaugos buvo teikiamos į namus. Tačiau sutiko tik kas dešimtas.

„Paliktos tik būtiniausios gyvybiškai svarbios paslaugos – maisto tiekimas, vaisto tiekimas. Tas darbas suaktyvėjo ir tapo prieinamas didesniam asmenų ratui, tik jų pobūdis minimalesnis“, – aiškino Kauno savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Andriuškienė.

„Su apsaugos priemonėms ėmėmės desperatiškų veiksmų – kreipėmės į viešą erdvė, savivaldybę, verslą, artimuosius, pažįstamus“, – pasakojo socialinių paslaugų centro vadovė Roberta Motiečienė.

Vykdami pas paslaugų gavėjus socialiniai darbuotojai stengiasi nuvežti didesnį kiekį maisto ar vaistų. Patiems darbuotojams dabar labiausiai trūksta apsauginių kaukių.