Naujienų srautas

Verslas2020.03.23 18:03

Stambiame kiaulių ūkyje Lenkijoje patvirtintas afrikinio kiaulių maro židinys

LRT.lt 2020.03.23 18:03

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) gavo pranešimą iš Lenkijos atsakingos institucijos apie nustatytą pirmąjį šiais metais afrikinio kiaulių maro protrūkį kiaulių ūkyje. Afrikinio kiaulių maro diagnozė patvirtinta kovo 20 dieną stambioje komercinėje kiaulių fermoje Nowosolski regione, kurioje buvo laikoma beveik 24 tūkst. kiaulių.

Pranešama, kad šis židinys nustatytas Lenkijos teritorijoje, kurioje 2019 m. lapkričio mėnesį pirmą kartą afrikinis kiaulių maras išplito tarp šernų – iš viso šiame regione užregistruota per 500 afrikinio kiaulių maro atvejų laukinėje faunoje.

Tai gana dideliu atstumu (apie 300 km) nutolusi naujai užkrėsta teritorija nuo anksčiau šioje šalyje nustatytų afrikinio kiaulių maro atvejų šernuose 2019 m. Didelį susirūpinimą veterinarijos specialistams kelia tai, kad ši teritorija netoli Lenkijos ir Vokietijos pasienio, vos 12 km iki Vokietijos.

Lenkijos specialistai ėmėsi neatidėliotinų priemonių ligos židiniui likviduoti – nustatytos būtinosios apsaugos ir stebėsenos zonos, visos ūkyje laikytos kiaulės bus nugaišintos ir saugiai sunaikintos, vykdomi dezinfekavimo darbai.

Šiuo metu vykdomas epizootinis tyrimas, kaip virusas pateko į ūkį, taip pat atliekamas ir kiaulių judėjimo atsekamumas, vertinama, ar kiaulės nebuvo išplatintos į kitus Lenkijos kiaulių ūkius.

Veterinarijos specialistai primena, kad kiaulių auginimu užsiimantys mūsų šalies ūkininkai ypač didelį dėmesį privalo skirti biologinio saugumo priemonėms ir dezinfekcijos priemonių naudojimui, būtina užtikrinti, kad į kiaulių laikymo vietas nepatektų pašaliniai asmenys, vykdyti darbuotojų švietėjišką veiklą.

Nors didžioji dalis afrikinio kiaulių maro protrūkių yra nustatoma šiltuoju metu, šis atvejis dar kartą patvirtina faktą, kad kiaulių laikytojai turi išlikti budrūs visais metų laikais.

Lietuvoje šiais metais maro protrūkių ūkiuose dar nebuvo užregistruota. 2019 metais mūsų šalyje patvirtinta 19 AKM židinių nedideliuose ūkiuose, dėl šio viruso buvo sunaikintos 184 kiaulės.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi