Verslas

2020.03.23 14:21

Prekybos centrai: kai Vyriausybė įves nurodymą reguliuoti pirkėjų srautus, to nedelsiant imsimės

atnaujinta 15.05
LRT.lt 2020.03.23 14:21

Prekybos tinklas „Maxima“ teigia, kad esant būtinybei planuoja įvesti pirkėjų srautų parduotuvėse reguliavimą, siekiant sumažinti koronaviruso plitimą.

„Šiuo metu pagrindinis prioritetas yra darbuotojų ir klientų saugumas, todėl, kai Vyriausybė įves nurodymą reguliuoti pirkėjų srautus, to nedelsiant imsimės. Jau dabar, jei parduotuvės vadovas ar apsaugos darbuotojai mato poreikį, remiantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacija, esame davę leidimą reguliuoti į parduotuvę įleidžiamų pirkėjų srautus.

Pavyzdžiui, šiuo metu laikinojoje Nidos parduotuvėje įleidžiame tik po penkis klientus, atsižvelgiant į plotą. Labai prašome gyventojų parduotuvėse elgtis atsakingai ir vadovautis visomis rekomendacijomis“, – sako Irtautė Ščerbavičienė, „Maximos“ operacijų vadovė.

Ji pažymėjo, kad „Maximos“ tinkle yra ribojamos reklamos, kuriomis pirkėjai būtų skatinami apsipirkti. Praėjusią savaitę, kai buvo paskelbtas karantinas, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, pirkėjų srautas „Maximos“ parduotuvėse sumažėjo 34 proc., o pirkinių krepšelis išaugo 53 proc.

„Tai rodo, kad žmonės parduotuvėse ėmė lankytis rečiau, bet perka daugiau bei planuoja savo pirkinius“, – pabrėžė I. Ščerbavičienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ atstovai primygtinai prašo vengti bendravimo su kitais asmenimis, laikantis parduotuvėje. Taip pat gyventojai yra skatinami naudoti elektroninės prekybos sprendimais.

Pirkėjai raginami dezinfekuoti rankas ir naudoti vienkartines pirštines – jas galima rasti kiekvienoje parduotuvėje prie pirkinių vežimėlių ir krepšelių.

Atsiskaityti už pirkinius rekomenduojama prie savitarnos kasų, taip pat rekomenduojama naudotis bankinėmis kortelėmis. Jeigu atsiskaitoma grynaisiais pinigais, juos dėkite ant tam skirtos lėkštutės, o ne kasos darbuotojui į rankas.

Šiuo metu „Maximos“ parduotuvėse savitarnos kasų kasininkai ir apsaugos darbuotojai dėvi specialius apsauginius skydelius. Darbuotojams suteikiama papildomų pertraukėlių rankoms nusiplauti. Kasos darbuotojai yra aprūpinti dezinfekciniu skysčiu rankoms.

Įprastos kasos prekybos tinkle dezinfekuojamos kas tris valandas, savitarnos – kas valandą. Gerokai dažniau nei įprastai valomi ir dezinfekuojami visi paviršiai: durų rankenos, prekių krepšeliai ir vežimėliai. Vykdomas dažnesnis patalpų vėdinimas.

„Iki“ taip pat imasi apsauginių priemonių

Prekybos tinklas „Iki“ pranešime spaudai nurodė taip pat besiimantis apsaugos priemonių, siekdamas sumažinti koronaviruso plitimą.

Pranešime spaudai nurodo, kad didžiojoje dalyje parduotuvių ant grindų buvo užklijuoti lipdukai, žymintys rekomenduojamą saugų atstumą pirkėjams eilėse, taip pat pradėtos įrenginėti organinio stiklo pertvaros kasose.

Pasak prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovės Indrės Baltrušaitienės, darbuotojai yra aprūpinti vienkartinėmis pirštinėmis, kiekvienoje kasoje yra dezinfekcinio skysčio dozatoriai kasininkams, skyriuose naudojamas muilas su dezinfekantais ir darbuotojams suteiktos apsauginės kaukės.

„Iki“ parduotuvėse klientams įrengti dozatoriai su dezinfekciniu skysčiu bei raginama juos devėti vienkartines pirštines.