Verslas

2020.03.23 20:01

Penktadienį stabdomi valstybės organizuojami skrydžiai į Lietuvą – grįžti spės ne visi

Domantė Platūkytė, LRT.lt2020.03.23 20:01

Kovo 27 dieną bus stabdomi per koronaviruso krizę piliečių pargabenimui į Lietuvą skirti skrydžiai. Susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius sutinka, kad spės grįžti ne visi užsiregistravę lietuviai, tačiau priduria, kad, esant reikalui, skrydžiai galės būti organizuojami ir vėliau.

Iš viso valstybės organizuojamais skrydžiais sugrįžo 2 tūkst. 303 lietuviai. Šiuo metu užsirašiusiųjų grįžti – 3 tūkst. 910.

Nors skrydžiai sustabdomi, tai nereiškia, kad jų visai nebus, sako susisiekimo ministras J. Narkevičius. Jo teigimu, neatmetama galimybė, kad tokie skrydžiai galės būti vykdomi pagal poreikį ir susiklosčiusią situaciją.

Taip pat skaitykite

Sprendimas kuriam laikui stabdyti skrydžius priimtas tam, kad būtų galima užtikrinti privalomąją izoliaciją – pirmadienį turėtų būti priimtas sprendimas, kad iš užsienio grįžę lietuviai turės būti izoliuojami savivaldybių paskirtose patalpose. Kol kas tai nėra nuspręsta, bet nuomonių skirtumo dėl priverstinio izoliavimo nėra – visi ministrai sutarė, kad tai būtina, pabrėžia J. Narkevičius.

„Savarankiška saviizoliacija, kuri privaloma 14 dienų, šlubuoja, taip delikačiai kalbant, o to pasekmės visiems labai rizikingos, grėsmingos. Reisų grįžimo organizavimas priklauso nuo privalomo karantinavimo organizavimo proceso“, – portalui LRT.lt komentuoja susisiekimo ministras.

Pasak J. Narkevičiaus, ir vėliau, matant lietuvių poreikį sugrįžti namo, bus svarstoma organizuoti tokius skrydžius. Esant reikalui, norintieji sugrįžti bus grupuojami į dvi grupes, aiškina ministras. Sąlygos pirmumo tvarka grįžti į Lietuvą bus sudaromos tiems, kurie dar nespėjo grįžti iš atostogų užsienyje ar kitoje šalyje neturi nuolatinės gyvenamosios vietos, gyvena viešbučiuose.

Kitiems skrydžiai į Lietuvą galės būti organizuojami dieną–dvi, priklausomai nuo vietos, kurioje žmogus yra. Tačiau reikia žinoti, kad visi, kurie norės sugrįžti, grįš ne į namus, o į tam tikras saviizoliacijos vietas, akcentuoja ministras.

„Tie skrydžiai, kurie yra numatyti, įvyks, tačiau kitų, (vyksiančių – LRT.lt) po 27 dienos, dabar neorganizuojame. Bet tai nereiškia, kad jų negalės reikalui esant atsirasti – visada esame pasiruošę tokius komercinius skrydžius organizuoti, tik žvelgsime į situaciją, kai žmonės sužinos, kad privalės būti dvi savaites karantinuoti ne namie. Tai bus ne savarankiškas, o privalomas karantinas“, – aiškina J. Narkevičius.

Anot susisiekimo ministro, keltu ar lėktuvu sugrįžę žmonės bus iš karto karantinuoti ir nuvežti į saviizoliacijos vietą. Nors kol kas visos tokio proceso detalės nežinomos, J. Narkevičius siūlo, kad keleivių izoliavimo procesas būtų centralizuotas.

„Sudėtinga lėktuve atrinkti, kokie keleiviai iš kokios savivaldybės, tai aš manyčiau, kad geriausias variantas, jei lėktuvas atskrenda, o mes žinome, kiek keleivių, numatome logistiką, kur į kokius viešbučius (vežti keleivius – LRT.lt), ir jie visi iš oro uosto būtų nuvežti. (...)

Savivaldybė gal galėtų paruošti tam tikras vietas – arba viešbutį, arba kitą vietą, bet tai nereiškia, kad ten būtų vien tik šios savivaldybės gyventojai. Įsivaizduokime praktiškai – atskrenda lėktuvas, grubiai tariant, jame 200 keleivių. Tai tame lėktuve bus trys iš Skuodo, du iš Trakų, 10 iš Vilniaus, 15 iš kitos vietovės – vien tik suorganizuoti (atvežimą į kiekvieną savivaldybę – LRT.lt) kiek reikėtų transporto priemonių“, – kalba J. Narkevičius.

Daugiau informacijos apie organizuojamus skrydžius galima rasti Užsienio reikalų ministerijos interneto svetainėje.

Susisiekimo ministerija skelbia visus numatomus skrydžius į Lietuvą šią savaitę:

Vilniaus savivaldybės Administracijos direktorius Povilas Poderskis spaudos konferencijos metu pranešė, kaip sostinė pasirengusi priimti Lietuvos piliečius. Visi parskrendantys į Vilniaus oro uostą turės saviizoliuotis sostinėje.

„Visi, kurie grįš, bus karantinuojami centralizuotai“, – sakė P. Poderskis. Tiesa, kol kas Vyriausybė tokio sprendimo dar nepriėmė. Jį priimti planuojama pirmadienį.

Viniaus miesto savivaldybė paruošė grįžtantiems į Vilniaus oro uostą Lietuvos gyventojams 1000 lovų saviizoliacijai, karantinavimui bei kitų būtinų priemonių įvairiose patalpose, o vėliau bus paruošta dar tūkstantis lovų.

Visuomenės informavimo grupės (VIG) dėl koronaviruso vadovas Giedrius Surplys teigia, kad šiuo metu šalyje yra užfiksuoti 154 koronaviruso atvejai.

„Dabartiniais duomenimis Lietuvoje turime 154 koronaviruso atvejus, per vakar dieną (sekmadienį – LRT.lt) ištirta 278 mėginiai, iš viso Lietuvoje jau ištirta 2361 mėginys“, – žurnalistams sakė jis.

Lietuvoje įsigaliojo karantinas – 7 trumpi patarimai, padedantys išvengti koronaviruso plitimo
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.