Naujienų srautas

Verslas2020.03.23 13:20

„Swedbank“ priėmė skirtą 360 mln. eurų baudą

atnaujinta 14.11
BNS 2020.03.23 13:20

Švedijos finansų grupė „Swedbank“, turinti padalinius visose trijose Baltijos valstybėse, pranešė sumokėsianti už nepakankamą pinigų plovimo kontrolę jai skirtą 4 mlrd. Švedijos kronų (358,7 mln. eurų) baudą.

Toks „Swedbank“ valdybos sprendimas reiškia, kad grupė neginčys Švedijos finansų priežiūros tarnybos (FSA) sprendimo.

„Swedbank“ valdyba taip pat panaikino išeitinę išmoką buvusiai grupės prezidentei Birgitte Bonnesen (Birgitai Bonesen). Švedijos žiniasklaidos duomenimis, išmoka jai turėjo siekti 21,5 mln. Švedijos kronų, arba apie 2,1 mln. eurų.

Anksčiau planuota, kad išmoka bus pradėta mokėti kovo 29-ąją.

Be to, nuspręsta nereikšti pretenzijų B. Bonnesen atžvilgiu.

Kovo 19-ają Švedijos ir Estijos finansų priežiūros institucijos kartu paskelbė „Swedbank“ pinigų plovimo kontrolės tyrimų išvadas, ją pripažino nepakankama ir skyrė už tai įspėjimą bei baudą.

Ataskaitoje skelbta, jog „Swedbank žinojo, kad per jo padalinius Baltijos valstybėse gali būti plaunami pinigai, ir, nepaisant daugybės su tuo susijusių įspėjamųjų pranešimų iš vidaus ir išorės, nesiėmė reikiamų ir pakankamų veiksmų. „Swedbank“ taip pat elgėsi Estijos finansų inspekcijos atžvilgiu.

„Swedbank“ grupės prezidentė B. Bonnesen posto neteko praėjusių metų kovo pabaigoje, praėjus maždaug mėnesiui po to, kai Švedijos žiniasklaida paviešino duomenis apie „Swedbank“ įtraukimą į plataus masto tarptautines pinigų plovimo aferas. Tuomet ji tikino, kad ji nepadarė nieko bloga.

Kiek vėliau savo noru atsistatydino „Swedbank“ grupės direktorių tarybos pirmininkas Larsas Idermarkas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi